Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Januzaj zostanie sprawdzony przed Mundialem

Januzaj zostanie sprawdzony przed Mundialem

Piłka nożna | 29 kwietnia 2014 19:34 | Michał Kozera

fot. Manchester United / facebook.com

Kiedy Adnan Januzaj ogłosił wybór Belgii jako kraju, dla jakiego będzie grać, pojawiły się plotki mówiące o wyjeździe młodego zawodnika na Mundial. Nie wszystkim się to spodobało, a głośno powiedział o tym Kevin Mirallas. Komentarze fanów piłki były podzielone – czy przebojowy młodzieniec powinien jechać na mundial, czy to nie jego czas? Test da nam odpowiedź. 


Zobacz również
Wszyscy jesteśmy małpami! (GALERIA)
29-kwi-2014

 

 

 

 

 

 

Marc Wilmots przyznał, że ogromnie cieszy go wybór Belgii przez pomocnika Manchesteru United. Szkoleniowiec reprezentacyjnych Czerwonych Diabłów swoją reakcją wywołał wiele komentarzy, a kontynuuje wątek przyznając, że Januzaj weźmie udział w obozie przygotowawczym przed Mistrzostwami.

 

„Widziałem go grającego wiele razy i teraz chcę go widzieć w zespole. Umieszczę go na liście 30 wstępnych nazwisk na Mistrzostwa Świata, będzie jednym z 26 lub 27 graczy, którzy wezmą udział w treningu w Genk, a potem w Szwecji.” – powiedział selekcjoner Belgii.

 

To jednak nie oznacza, że Januzaj na Mistrzostwa pojedzie. Sam trener przyznaje, że rozważa jego kandydaturę w perspektywie nieobecności Benteke, ale póki co nic nie jest przesądzone.

 

„Niech to będzie jasne: nie zapewniłem mu miejsca w kadrze na Mistrzostwa Świata. Powiedziałem tylko, że jego wybór jest możliwy. Adnan i jego otoczenie byli bardzo otwarci na tę wiadomość i zrozumieli jej przekaz doskonale. Decyzje zapadną na boisku, gdzie będzie musiał wywalczyć sobie miejsce w składzie – jak każdy inny.”

 

„To oczywiste, że jest interesującą opcją pod nieobecność Benteke. Niewiele osób wie, ale w Manchesterze United grał z numerem dziewięć. Jego wszechstronność jest atutem.”

 

Wygląda na to, że wbrew wszelkim spekulacjom Januzaj ma szansę na występ - jako napastnik! Co Wy na to?

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)