Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Brazylia zwycięża w Toulonie! Czas na podsumowania

Brazylia zwycięża w Toulonie! Czas na podsumowania

Piłka nożna | 02 czerwca 2014 11:20 | Mateusz Decyk
Brazylijczycy wygrywają turniej w Toulonie po raz drugi z rzędu!
fot. Oficjalny profil FACEBOOK CBF
Brazylijczycy wygrywają turniej w Toulonie po raz drugi z rzędu!


 Turniej w Toulonie to zawsze wielkie widowisko, gdzie rywalizują ze sobą najlepsi młodzi piłkarze. W zasadzie należy się zastanowić nad tym kto z zasiadających na trybunach jest w przewadze. Wyławiacze talentów, czy kibice? Tegoroczne rozgrywki zdominowała czwórka drużyn w niemal identycznym składzie do zeszłorocznego, tyle że miejsce Kolumbii w ,,fazie pucharowej’’ zajęła Anglia.


Warto przypomnieć formułę turnieju, która różni się trochę od reszty tego typu rozgrywek. W rozgrywkach bierze udział dziesięć zespołów, podzielonych na dwie grupy. Zwycięzca awansuje do finału. Zespół zajmujący drugie miejsce w grupie musi się zadowolić meczem o trzecie miejsce. Nie ma półfinałów.


Oto zestawienie grup w końcowej kolejności:


Grupa A: Francja, Portugalia, Meksyk, Chiny, Chile


Grupa B: Brazylia, Anglia, Korea Południowa, Kolumbia, Katar


W obu grupach obyło się bez niespodzianek. Do finału awansowały Francja i Brazylia. Mecz o trzecie miejsce stał się sprawą, która miała się rozegrać między Portugalią, a Anglikami. Dziwić może jedynie bardzo słaba postawa Kolumbijczyków, czyli zeszłorocznych finalistów turnieju.


Mecz o trzecie miejsce:

Portugalia – Anglia 1:0

Bramki: (Horta 56’)

 


Mecz był dosyć wyrównany, ale o jego wyniku zadecydował indywidualny błąd. Obrońca drużyny angielskiej chcący wybić piłkę z własnego pola karnego, zrobił to tak nieporadnie, że ta trafiła w tylną część ciała jego kolegi i poleciała w bok. Wprost pod nogi przeciwnika. Ricardo Huerta nie mógł zmarnować takiej sytuacji. Jednym słowem ta akcja była do d...

 

 

 


Finał

Francja – Brazylia 2:5

Bramki: (Bahebeck 6',14' - Allison 8',Ademilson 31' i 63', Marquinhos 46', Thalles 69')

 


Zaczęło się bardzo nerwowo dla Brazylijczyków, jednak po krótkiej wymianie ciosów zaczęli niepodzielnie kontrolować boiskowe wydarzenia. Po bramce Ademilsona z rzutu karnego Francuzi stracili cały swój animusz. Oto wszystkie bramki z tego spotkania:


 

Najlepszym strzelcem turnieju został Jean-Christophe Bahebeck, urodzony w 1993 roku napastnik Paris Saint-Germain, w ubiegłym sezonie wypożyczony do Valenciennes. W Ligue skutecznością nie zachwycał, ale inaczej było W Toulonie, gdzie czterokrotnie trafiał do siatki. Tuż za nim z trzema golami na koncie uplasowali się brazylijczycy Ademilson i Luan. Trzy bramki padły również łupem reprezentantów Portugalii: Heldera Costy i Ricardo Horty.


Za najładniejsze trafienie turnieju został uznany rzut wolny autorstwa Jamesa Ward-Prowsa z Southampton. Chociaż nie wiem, czy przypadkiem druga bramka Bahebecka w finale nie była ładniejsza. Piękne uderzenie możecie zobaczyć w linku poniżej.

 

 

 

 

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)