Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Lineker miał rację

Lineker miał rację

Piłka nożna | 17 czerwca 2014 11:19 | Patryk Kipigroch
Niemcy zmiażdżyli Portugalię.
fot. FIFA
Niemcy zmiażdżyli Portugalię.Kto uważa, że oglądaliśmy wczoraj przyszłych mistrzów świata ręka w górę. Niemcy zrobili wczoraj na mnie bardzo dobre wrażenie. W odróżnieniu do reszty grupy G.  

Półwysep Iberyjski na tym mundialu przeżywa istną katastrofę. Hiszpania i Portugalia już w pierwszych swoich meczach zostały zmiażdżone przez solidną taktykę i brak kompleksów wobec nich u rywali. Podświadomie chyba chcemy, żeby w finale zagrała Holandia z Niemcami. Nic dziwnego, w końcu to oni zrobili tu show, o jakim jeszcze będzie się mówić na następnych mundialach. Po drugim meczu grupy G między USA a Ghaną, nie mam żadnych wątpliwości, że nic nie może stanąć na drodze der Mannschaft do awansu z tej grupy. Cristiano Ronaldo? Myślałem, że nie gra w tym spotkaniu przez kontuzje. Oglądając wczoraj grę naszych zachodnich sąsiadów byłem jak zahipnotyzowany. To było jak przyglądanie się pracy mechanizmu w najdroższym zegarku. Wszystko idealnie współgrało. Gdybyśmy pozawiązywali niemieckim graczom oczy, to i tak by wygrali. Strach pomyśleć co czeka nasze biedne biedronki w eliminacjach do EURO 2016. Obstawiam, że z Ghaną urządzą sobie podobne przedstawienie wysyłając ćwierćfinalistów z RPA do domu z "auf wiedersehen" na ustach.
Czekam dzisiaj niecierpliwie na Belgów. Mają słabego przeciwnika, ale tylko kibicom wolno tak myśleć. Ostatnia szansa, by typ na czarnego konia turnieju faktycznie nim był. Skoro na razie rewelacją turnieju są ci najmocniejsi, to czy w ogóle można tu mówić o rewelacji? Gdyby gospodarze nie mieli tak uzdolnionego piłkarza jakim jest Neymar, to dzisiaj stanąłbym po stronie Meksyku. Wybaczą mi Państwo, ale jestem typem kibica, który kocha wirtuozów. Takim kimś był Ronaldinho, dzisiaj w jakimś stopniu zastępuje mi go Neymar. Ostatecznie jednak możliwe, że nawet jego wielki dar na nic się zda wobec der Fußball-Maschine.
 

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)