Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Do młodzieży świat należy

fot. Fifa

Do młodzieży świat należy

Piłka nożna | 18 czerwca 2014 15:48 | Patryk Kipigroch

Pierwsza kolejka fazy grupowej pokazała, że jeśli jesteś już na turnieju finałowym, to nie jesteś słaby. Nawet farik z Algierii.

 

Jak opowiedzieć pierwszą kolejkę fazy grupowej w skrócie? Chorwacja traci punkty przez arbitra, Hiszpania ośmieszona, czarne konie ledwo sobie radzą ze słabeuszami, Niemcy idą po tytuł, a Nigeria jest nudna jak flaki z olejem. Nie mniej jednak, mamy tu do czynienia z bardzo dobrym turniejem. Trzy mecze zakończyły się remisem, z czego dwa 0:0. Średnia bramek 3 na mecz. Neutralnemu kibicowi musi się podobać taki układ. Po EURO 2012 myślałem, że długo będziemy musieli czekać na równie dobry turniej. Dobrze, że się myliłem. Najbardziej jednak zwraca uwagę fakt, że w najlepszych jak dotąd drużynach, mamy chłopaków po 22 - 26 lat. Z przewagą tych młodszych. Włosi, Anglicy, Holendrzy, oni postawili na młodzież z śladowymi ilościami starych lisów. Efekt jest taki, że jest o czym wspominać na samym początku turnieju. W RPA wspomnienia zaczynają się od ćwierćfinałów, gdy Gyan nie trafia karnego i Sneijder wysyła do domu Brazylię. Tutaj mieliśmy to na śniadanie. Już dziś możemy teoretycznie pożegnać obrońców tytułu mistrzowskiego, i po raz wtóry pochować tiki-takę. Teoretycznie. Holandia gra z teoretycznie najsłabszym zespołem swojej grupy, albo będziemy mieć znowu wynik 5:0, albo będziemy mieć sensację. Znając Oranje bardziej możliwe w tym wypadku jest to drugie. Taka to już dziwna drużyna.

 

Druga kolejka może być jeszcze lepsza. Dla dużej części drużyn, w tym wielu faworytów do złota, będzie to ostatnia szansa do ratowania awansu. Postawią więc wszystko na jedną kartę. W młodych gwiazdach drzemie ta sama sportowa złość, lub nawet i większa. Owszem, nie można też przesadzać jak Pepe. Prawdziwy mundial zacznie się już dziś, jednak z przystawki wszyscy możemy być zadowoleni.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)