Sport4fans.pl Piłka nożna Mistrz wypada za burtę! Kompromitacja!

Mistrz wypada za burtę! Kompromitacja!

Piłka nożna | 18 czerwca 2014 22:45 | Mateusz Decyk

Rozczarowanie to najdelikatniejsze i najpoprawniejsze politycznie słowo jakiego możemy użyć określając występ Hiszpanów w drugim meczu fazy grupowej, ale i w całym turnieju. Porażka 0:2 boli tym bardziej, że nie jest efektem złych decyzji sędziów, czy pecha, a całkowitej detronizacji w wykonaniu Chilijczyków.

Od początku meczu to piłkarze Sampaoliego naciskali na swojego rywala. Hiszpanie wydawali się dziwnie zobojętniali na boiskowe wydarzenia. Nieporadna gra w ofensywie, zagubienie w grze obronnej nawet u takich zawodników jak Xabi Alonso, czy Sergio Ramos musiało zakończyć się tragicznie i po małym zamieszaniu w polu karnym Eduardo Vargas wpakował piłkę do siatki przeciwnika.

Diego Costa był całkowicie bez produktywny, podobnie jak Pedro, czy Silva. Nie było świeżości, jakości, a przede wszystkim współpracy. Od czasu do czasu, szarpał Iniesta, ale przy podwojonym kryciu niewiele mógł zdziałać, przy braku aktywności partnerów.

Piłkarze z Chile pokazali swoim przeciwnikom co to znaczy zaangażowanie, pasja i charakter. Wyrazistość ich drużyny całkowicie przyćmiła wypaloną kadrę La Furia Roja. Genialnie prezentowała się współpraca pierwszej i drugiej linii. Szybcy zawodnicy tacy jak Alexis Sanchez tylko czekali na okazję do wyprowadzenia kontry. La Roję było nawet stać na atak pozycyjny, a to wszystko dzięki Arturo Vidalowi, który przy ataku pozycyjnym zachowywał się jak Andrea Pirlo, a w obronie jak Claude Makelele, ze swoich najlepszych lat.

Bramkę na 2:0 zdobył Aranguiz, jakby przy aprobacie hiszpańskiej obrony, która jakby zaakceptowała fakt porażki jeszcze w szatni. Druga połowa była próbą zmian, które jednak nie przyniosły efektu. W Hiszpanii potrzeba nie kosmetycznych zmian, a rewolucji. Rewolucji mentalnej, bo nie o szkolenie piłkarzy przecież chodzi. Del Bosque na wylocie tyle już wiemy, a ustępujących Mistrzów Świata żegnamy z wielkim żalem, że w ten sposób zakończyli swoje piękne ,,pięć minut’’ w historii futbolu.

Hiszpania - Chile 0:2