Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Adios pomidory
Sergio Busquets zawiódł podczas MŚ.
fot. Facebook
Sergio Busquets zawiódł podczas MŚ.

Adios pomidory

Piłka nożna | 19 czerwca 2014 14:53 | Patryk Kipigroch

Kilka dni temu pisałem, że nie zdziwię się, jeżeli Hiszpanie podzielą los Włochów sprzed 4 lat i Francji sprzed 12. Zdziwiłem się tylko tym, że aż tak szybko spełni się moja przepowiednia.

 

Maciej Skorża zwykł mawiać w takich momentach "liga będzie ciekawsza". Jest w tym dużo racji. Po raz pierwszy od 2008 roku będziemy mieć innego zwycięzce niż Hiszpanię. Chile szybko wybiło im z głowy tiki-takę zmuszając ich do pójścia na przód i dwukrotnie w pierwszej połowie zadało nokautujące dla nich ciosy. Tym samym przepraszam za zwątpienie w ich umiejętności piłkarskie po meczu z Australią, która potrafiła nieźle postraszyć Holendrów. Dobre drużyny poznaje się po tym, że wygrywają nawet, gdy mają słabszy dzień. Hiszpania też miały słabszy dzień, ale oni przegrali. Ciekawi mnie jak mocni czują się piłkarze Louisa van Gaal'a. Czy w trzeciej kolejce ich gra będzie nam mówić "wszystko tylko nie Brazylia", a może "dawać nam tu Neymara!". "Nauczymy ich futbolu jak 4 lata temu". Pojedynek o pierwsze miejsce w tej grupie może być wyjściową tego, kto mniej boi się Canarinhos.

 

To, czy Brazylia wygra z Kamerunem nie mam najmniejszych wątpliwości. Eto i spółka chcą walczyć, chcą się niemal bić, szkoda że między sobą, a nie z rywalem. Zbieranina, nic więcej. Mogli nawet nie przyjeżdzać, ten mundial nic by nie stracił na ich nieobecności. Z pewnością każda inna drużyna wypruwałaby sobie flaki, żeby jeszcze namieszać coś w grupie A. Im najwyraźniej pasowała tylko wspólna walka o podwyżki. Honduras miał więcej woli walki.

 

Dziś możemy szykować się na kolejne pożegnanie. Anglia grająca z Urugwajem może przynieść nie mniejsze emocje jak z pierwszego wczoraj meczu Australii z Holandią. Remis spisuje obu na pożarcie. Porażka zaprosi do wspólnego śpiewania razem z byłymi mistrzami świata , "Adios pomidory" lub jak kto woli "Arrivederci Roma".

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)