Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Kolumbia w fazie pucharowej!

Kolumbia w fazie pucharowej!

Piłka nożna | 19 czerwca 2014 20:14 | Mateusz Decyk

fot. Oficjalny profil FACEBOOK FIFA World Cup

 Tego jeszcze nie było! Po raz pierwszy w historii piłki zagrały ze sobą drużyny z Kolumbii i Wybrzeża Kości Słoniowej. Znakomity spektakl! Tak można określić to co mogliśmy zobaczy w mecz, w którym jedna z drużyn mogła sobie zapewnić awans do fazy pucharowej Mistrzostw Świata! Wygrali Los Cafeteros, ale czy zasłużenie?


Mecz był niezwykle wyrównany, obie drużyny pokazały maksimum swoich umiejętności oraz zaangażowania! To było trochę tak jak z ostatnim kawałkiem ciasta w lodówce. Kwestią tego kto zgarnie z niego wisienkę była należała do strzelca pierwszej bramki, czyli Jamesa Rodrigueza. Kolejną bramkę dołożył Juan Quintero wprowadzony wcześniej z ławki rezerwowych. Wydawało się, że jest już po meczu, jednak Słonie rzuciły się do ataku. Szczególnie aktywny był Gervinho, który w swoim stylu minął kilku zawodników schodząc ze skrzydła i będąc już w polu karnym, strzelił przy słupku. Pogoń nasiliła się, lecz Kolumbijczycy grali niezwykle konsekwentnie. Nie pomógł Dider Drogba, którego zdetronizował świetnie grający dziś Yepes. Weteran był dzisiaj niemal bezbłędny.


Spotkanie na najwyższym poziomie, którego tempo rosło niczym kula śniegowa. Z biegiem czasu. Pomimo porażki Iworyjczycy mogą zejść z boiska z podniesionymi głowami. Wydaje się jakby ich szkoleniowiec nie do końca potrafił wykorzystać potencjał i pełnię możliwości, które daje mu Yaya Toure. Zdecydowanie ten zawodnik powinien mieć więcej luzu i więcej sytuacji do strzału. Serge Aurier zaliczył kolejne świetne spotkanie i chyba Mundial będzie dla niego przepustką do lepszego klubu. Momentami wręcz ośmieszał Ariasa.


Kolumbia może się już cieszyć, ale Słoni czeka jeszcze bardzo trudny pojedynek z Japonią. Teoretycznie słabszą, z zawodnikami mniejszej klasy, ale niezwykle zdeterminowaną i grającą zawsze do ostatniego gwizdka.


Kolumbia – WKS 2:1

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)