Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Anglia skompromitowana! Genialny Suarez!

Anglia skompromitowana! Genialny Suarez!

Piłka nożna | 19 czerwca 2014 23:06 | Mateusz Decyk

fot. Oficjalny profil FACEBOOK FIFA World Cup

 Wszyscy oczekiwali wielkiego widowiska i się nie zawiedli. Po heroicznej walce, grze błędów i 90 minutach obgryzania paznokci to Urugwaj może świętować zwycięstwo. Szanse Anglii na awans zmalały do zera, a Luis Suarez wrócił do pełni formy stanowiąc niezastąpioną wartość dodaną dla swojej drużyny.


Anglicy znów zaczęli dobrze, ale na dobrym początku się skończyło. Joe Hart wykazał się kompletnym brakiem instynktu i inteligencji boiskowej, przez którą narażał swój zespół na niepotrzebne nerwy. Obrona nie czuje się pewnie przy takim golkiperze za swoimi plecami. Urugwajczycy wrócili do najlepszych spotkań przed trzech lat z łatwością niszcząc ataki przeciwnika.


Wayne Rooney nie potrafił przyjąć roli lidera. Kompletnie sobie nie radził i po prawdzie zasłużył na zdjęcie z boiska. Strzelił co prawda wyrównującą bramkę, ale wcześniej dwukrotnie mógł pokonać Fernando Muslerę. Na pewno nie można go obarczać winą za porażkę, ale od takiego zawodnika wymaga się więcej, pomimo tego, że bezpośrednio to Steven Gerrard przyczynił się do utraty drugą bramki.


Luis Suarez to lider z prawdziwego zdarzenia. Dwie bramki i totalna odmiana obrazu gry jego drużyny to jego zasługi. On nie tylko jest wartością dodaną. On dodaje pewności swoim kolegom, nadaje tej drużynie ducha, dzięki czemu każdy gra na 200% i nie odpuszcza żadnej piłki. W przeciwieństwie do każdego z Anglików. Największe zasługi leżą w rękach lekarzy Luisa Suareza, który wrócił do gry na najwyższym poziomie zaledwie miesiąc po artroskopii kolana.
Anglicy nie mogą już liczyć na siebie. Muszą liczyć na grupowych rywali, którzy na pewno nie mają zamiaru iść im na rękę. To prawda, że pechowo trafili do tak zwanej grupy śmierci, ale nikt nie spodziewał się tak dotkliwych porażek. Chodzi o coś więcej niż wynik. Chodzi o styl, to co widać na ekranach telewizorów i o honor angielskiej piłki, którego piłkarze Hodgsona nie są w stanie obronić


Urugwaj – Anglia 2:1

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)