Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Błysk geniuszu Messiego. I nic poza tym!

Błysk geniuszu Messiego. I nic poza tym!

Piłka nożna | 21 czerwca 2014 20:16 | Mateusz Decyk

fot. Oficjalny profil FACEBOOK FIFA World Cup

Argentyna po raz kolejny wygrała. Po raz kolejny dzięki Leo Messiemu. Jednak niedosyt pozostaje, bo każdy pojętny Argentyńczyk zdaje sobie sprawę, że jedyną ich nadzieją na zajście daleko jest łatwa grupa, którą wylosowali i dalsza drabinka. Ich gra nie jest żadnym argumentem. Iran schodzi z boiska pokonany. Jednak rezultat tego spotkania jest bardzo niesprawiedliwy.


Sześć punktów to świetna statystyka, ale słaba gra i mało przekonujące zwycięstwa z marnymi przeciwnikami nie mogą nastrajać optymistycznie na grę w dalszych rundach. Argentyna potrzebuje czegoś więcej niż geniusza Messiego, który bez odpowiedniej oprawy (czytaj zawodników światowej elity w życiowej formie wokół) jest zawodnikiem, który na boisku znaczy niewiele, chyba że uda mu się trafić do siatki. Leo to wartość dodana dla swojej drużyny, ale tylko wtedy, gdy strzela bramki bądź asystuje, bo nie jest piłkarzem, który walczy, zostawia serce na boisku, czy angażuje się w zadania defensywne.


Queiroz świetnie ustawił swój zespół. Ogromna konsekwencja w szeregach tego zespołu wzbudziła we mnie podziw. Irańczycy wyprowadzali świetne kontry jak na warunki, w których się znajdowali. Można co prawda mieć pretensję do Azjatów, o to że przez większość meczu bunkrowali się przed swoim polem karnym, ale było to o wiele rozsądniejszym rozwiązaniem niż otwarty futbol z Argentyńczykami, który dla nich zakończyłby się dotkliwą porażką.


Podsumowując. W tym meczu wygrał błysk geniuszu, który następnym razem może się nie pojawić. Sabella ma wiele do poprawy, ale znając życie będzie nie zrobi niczego. Ma przecież sześć punktów i i Messiego. Czego więcej mu potrzeba?


Argentyna – Iran 1:0

Bramka: vine.co/v/MTtUpzbaurK


Przechwyty Iranu:
 

 


Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)