Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Okrucieństwo futbolu
Varela strzela bramkę wyrównującą.
fot. Fifa
Varela strzela bramkę wyrównującą.

Okrucieństwo futbolu

Piłka nożna | 23 czerwca 2014 12:06 | Hubert Błaszczyk

Futbol jest okrutny. Przekonali się o tym wczoraj piłkarze USA i Rosji. Nie po raz pierwszy, nie po raz ostatni. Pluć w brodę mogą sobie zwłaszcza Amerykanie, którzy bramkę przeciwko Portugalii stracili w ostatniej akcji spotkania.

 

Zespół USA był lepszy w meczu przeciwko Portugalii. Clint Dempsey i spółka zdominowali zawodników Paolo Bento. Prowadzili grę, grali kombinacyjnie w ofensywie. Nie mogłem się nadziwić czy czasem piłkarze obu zespołów nie zamienili się koszulkami. To przecież Portugalia miała czarować wachlarzem zagrań ofensywnych. A tu przeciętniactwo. Gdyby nie błysk geniuszu Cristiano Ronaldo już byliby poza turniejem. Vareli zostało tylko przystawić głowę po świetnym dośrodkowaniu CR 7.

 

Ostatnia kolejka będzie więc arcyciekawa. Portugalczycy do awansu będą potrzebować zwycięstwa nad Ghaną i porażki USA z Niemcami. Ale czy dwaj niemieccy szkoleniowcy – Klinsmann i Loew zrobią sobie krzywdę? Moim zdaniem tak. Tu nie będzie kalkulacji. A twarda walka o zwycięstwo.

 

Zwycięstwo w ostatnich minutach meczu wyrwali z kolei Belgowie. Zawodnicy Marca Wilmotsa nie zachwycają na tym mundialu. Ktoś powie, że czepiam się ich. Mają przecież 6 punktów po dwóch meczach. Ale punkty zawdzięczają głównie indywidualnym przebłyskom. W taki sposób nie odegrają kluczowej roli na Mistrzostwach Świata.

 

HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)