Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Chorwacja na wylocie! Świetny Marquez!

Chorwacja na wylocie! Świetny Marquez!

Piłka nożna | 23 czerwca 2014 23:56 | Mateusz Decyk

fot. Oficjalny profil FACEBOOK FIFA World Cup

Meksyk potrzebował tylko remisu do wyjścia z grupy, ale Chorwaci wyszli w swoim najmocniejszym składzie i nie zamierzali pozostawić wyniku bezbramkowym. I to im się udało. Tylko, że zanim udało im się trafić do siatki, dali sobie strzelić trzy bramki.


Jeśli patrzylibyśmy na to spotkanie przez pryzmat sędziowania to można powiedzieć, że Meksyk został najbardziej poszkodowaną drużyną tego turnieju, bo sędzia nie zauważył jak Darijo Srna blokuje (po siatkarsku) strzał Andresa Guardado w polu karnym. Niestety arbiter, który swoje pierwsze szlify w swoim fachu zdobywał w Taszkencie nie stanął na wysokości zadania.


Na szczęście (w wierze sprawiedliwości) wygrana została przy Meksyku, którzy od wywalczenia awansu przeszli do ataku na pierwsze miejsce w grupie. Jednak więcej bramek nie udało im się strzelić, a Chorwaci rzucili się do ataku. Nerwówka trwała krótko. Do momentu aż Rebić nie zobaczył czerwonej kartki za bezmyślny faul na meksykańskim obrońcy.


Na ogromną pochwałę zasługuje Miguel Herrera, który perfekcyjnie przygotował swój zespół do tego spotkania. Rafael Marquez ma za sobą świetne spotkanie. Kapitan nie dość, że strzelił bramkę, to jeszcze asystował przy golu Chicharito, który udowodnił wszystkim, skreślającym go, że byli w błędzie.


Andres Guardado to taki przykład dla statystycznego polskiego piłkarza. Praktycznie nie gra w swoim klubie, ale gdy przyszedł moment Mistrzostw Świata, gdy drużyna potrzebuje go najbardziej, stanął na wysokości zadania i stał się może nie liderem, ale istotnym filarem kadry Meksyku. Polacy, uczcie się!


Meksyk – Chorwacja 3:1

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)