Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Mario zawiódł! Italia poza turniejem!

Mario zawiódł! Italia poza turniejem!

Piłka nożna | 24 czerwca 2014 20:21 | Mateusz Decyk

fot. Oficjalny profil FACEBOOK FIFA World Cup

 Od tego pojedynku zależeć miały dalsze losy Mundialu. W tym spotkaniu uratowany miał zostać honor Europy. Niestety tak sztuka Włochom się nie udała. Przyczyn tego jest wiele, ale i tak okładki wszystkich największych gazet opanuje atmosfera skandalu i kolejnego wyskoku Luisa Suareza.


To, że Włosi będą grać na remis było równie prawdopodobne jak to, że Mario Balotelli dostanie żółtą kartkę. Czyli bardzo. Obie rzeczy wydarzyły się dzisiejszego wieczora. Nie można mieć większych pretensji do Włochów, wszakże otwarta gra z zespołem mającym w swoich szeregach duet Cavani – Suarez, była bardzo ryzykowna. Z niezwykłą trudnością przychodziło Urusom rozbijanie włoskiego bloku defensywnego. Właśnie dlatego nie dziwi ich zmiana stylu gry na wysoko zawieszone dośrodkowania w pole karne kierowane przede wszystkim do dwójki napastników.


Włosi nie istnieli w ofensywie. Mario Balotelli był kompletnie niewidoczny. Momentami wracał się do koła środkowego po piłkę, ale nic z tego nie wynikało. Po części dzięki świetnej grze przeciwnika, ale też dlatego, że rozegranie z Andreą Pirlo na czele nie funkcjonowało tak dobrze jak zwykle, a Ciro Immobile notorycznie meldował się na pozycji spalonej i nie zrobił niczego pożytecznego dla swojej drużyny. Czerwona kartka Marchisio tylko pogorszyła sytuację, chociaż moim zdaniem to zagranie, ze względu na miejsce na boisku i wagę w przebiegu spotkania zasługiwało maksymalnie na żółtą kartkę, a jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że angielski sędzia nie sięgałby do swojej kieszonki.


Diego Godin stał się człowiekiem do zadań specjalnych w swojej drużynie i wyprowadził Urugwaj na prowadzenie. Jednak to nie on będzie głównym bohaterem tego spotkania. Będzie nim Luis Suarez, który w brutalny sposób ugryzł Giorgio Chielliniego. Kompletnie bez powodu. Pomimo reklamacji Włochów i demonstracji ugryzionego miejsca, sędzia pozostał niewzruszony, a Włochom pozostało tylko i wyłącznie liczyć na cud, który nie nadszedł.


Luisa Suareza nie powinniśmy już zobaczyć na brazylijskich boiskach. Jeśli będzie inaczej to nie możemy mówić o niczym innym jak o skandalu.


Urugwaj – Włochy 1:0

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)