Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Kolumbia z kompletem punktów!

Kolumbia z kompletem punktów!

Piłka nożna | 24 czerwca 2014 23:19 | Mateusz Decyk
Kolumbijczycy cieszą się po pierwszej bramce!
fot. Oficjalny profil FACEBOOK FIFA World Cup
Kolumbijczycy cieszą się po pierwszej bramce!

 Kolumbia z kompletem zwycięstw melduje się w fazie pucharowej. Pięknym zwieńczeniem ich dotychczasowej gry było zwycięstwo z Japonią. Cztery bramki wpakowane przeciwnikowi muszą podnieść na duchu Kolumbijczyków, których w dalszej fazie turnieju czekają o wiele cięższe zadania!


Faworyci podeszli do tego spotkania z największym spokojem. Nie zamierzali rzucać się do ataku, bo też nie mieli ku temu powodów. Przystępowali do spotkania z ogromną pewnością siebie i przekonaniem, że dzisiaj znów wygrają i to wysoko. Jako pierwszy strzelił Cuadrado, pewnie wykonując jedenastkę, po tym jak sędzia wskazał na wapno po faulu na Ramosie. Poza tym wydarzeniem na boisku niewiele się działo od początku tego spotkania.


Japończycy starali się gonić wynik, ale mieli ogromny problem ze skutecznością. Ich strzały albo lądowały prosto w koszyczku bramkarza albo w trybunach. Japończycy zaprzeczyli zasadzie którą stosują w swoich zakładach produkcyjnych. Dzisiaj liczyła się ilość, nie jakość.


To szybko się na nich zemściło. Kolejnymi katami Japonii byli Jackson Martinez, który strzelał dwukrotnie oraz James Rodriguez, który w 89. minucie ustalił wynik tego spotkania.


Po fazie grupowej ciężko znaleźć jakieś słabości w grze Kolumbii. Na pewno ciężko jest ich powstrzymać jeśli chodzi o ofensywę, bo dzięki ruchliwym ofensywnym pomocnikom brak Falcao nie jest aż tak bardzo widoczny, ale gorzej jest z defensywą, o której tak naprawdę wiemy niewiele. Nie została jeszcze przetestowana przez wielkiego rywala, a nie jestem pewny, czy Urugwaj okaże się wystarczajaco silny, by sforsować Kolumbijski blok.


Kolumbia – Japonia 4:1

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)