Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Jak zrazić do siebie ludzi?

Jak zrazić do siebie ludzi?

Piłka nożna | 25 czerwca 2014 13:50 | Patryk Kipigroch
Luis Suarez ponownie zraził do siebie kibiców.
fot. Facebook
Luis Suarez ponownie zraził do siebie kibiców.

Panu Suarezowi już dziękujemy. Najpierw powinien to zrobić arbiter i pokazać mu czerwony kartonik, potem to samo FIFA.

 

Czemu jednak sędzia nie ukarał Luisa Suareza? Włosi mieli pecha, że sytuację z czerwoną kartką Marchisio widział nader dokładnie. Akcję "szczęki" mógł przeoczyć i nie pomogły ślady na ciele Chiellini'ego. Azzurri mogą czuć się skrzywdzeni w tej sytuacji. Grali w dziesiątkę, i przez pusty łeb Suareza sytuacja mogła się wyrównać. Dobrze, że Suarez może już pakować manatki. Na mundialu nie ma miejsca dla piłkarzy z niebezpiecznymi zaburzeniami. Nawet w sportach walki są granice. Cały misternie budowany PR - wychodzenie przed paparazzi z córeczką za ręke i żoną poszedł w diabły. Jedyny kontrakt na jaki zasługuje teraz po mistrzostwach to kontrakt z jakimś dobrym lekarzem psychologii. Podobne odczucia mam wobec Pepe.

 

Wczorajszy wieczór upłynął też pod znakiem kibicowania Grecji, aby zobaczyć obiecany taniec Jacka Gmocha w studio. Cały świat tak bardzo nie chciał przegapić tej chwili, że przy stanie 1:1 Hellas dostali karnego, którego wykorzystali. Po reklamach wreszcie nastała ta chwila, gdy wtem znakomity gość oznajmia, że tylko żartował, ale jak dojdą do finału i wygrają to wtedy na pewno. Wszystko super, ale Kostaryka zrobi już z nimi co trzeba w 1/8, więc od razu mówię Państwu, że nie ma na co czekać.

 

Ogólnie tegoroczny mundial jakoś nie przepada za drużynami z Afryki. Jeszcze kolejkę temu sądziłem, że WKS będzie jedyną drużyną z Czarnego Lądu, która awansuje do 1/8. Sami sobie popsuli wczoraj święto. Dzisiaj szansę na to ma Nigeria, jeśli zdobędzie chociaż punkt z Argentyną. Ale czy Messi niesiony ostatnio swoimi bramkami pozwoli na remis lub, o zgrozo, porażkę? Mundial będzie ciekawszy jeżeli Iran wygra dziś z Bośnią i to oni wyjdą z grupy. W 1/8 mamy już przecież takie egzotyki jak Chile, Grecja czy Kolumbia. To tylko sprawia, że jest ciekawiej. Ghana też może odpaść przez możliwy spisek Niemiec z USA. Ale najpierw muszą pokonać i tak Portugalię, a skoro udało się stawić czoło Die Mannschaft, to z cieniutką Portugalią powinno być łatwiej. Jedno jest pewne, egzotyki w następnych rundach jeszcze nam przybędzie.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)