Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Pobożne życzenia

Pobożne życzenia

Piłka nożna | 26 czerwca 2014 18:23 | Patryk Kipigroch
Neymar kontra Messi w finale? Tak!
fot. Fifa
Neymar kontra Messi w finale? Tak!

Na pytanie, dlaczego Messi tak słabo radził sobie podczas sezonu, chyba poznaliśmy już odpowiedź. Trzymał to, co ma najlepsze na mundial.

 

Razem z Neymarem, Robbenem i Benzemą, Argentyńczyk jest na razie głównym kandydatem do miana najlepszego piłkarza turnieju. Albo chociaż króla strzelców. Wczoraj po spotkaniach grupy F spojrzałem na drabinkę turnieju, i finał Brazylia - Argentyna byłby najlepszym zwieńczeniem moim zdaniem tego mundialu. Po obu stronach znakomici czarodzieje futbolu, czyli Neymar i Messi. Koledzy z klubu, stają na przeciwko siebie, a na trybunach Maradona i Pele ocierają pot z czoła. Czy będzie szóste mistrzostwo dla Brazylii, czy trzecie dla Argentyny? I jeszcze ten stadion. Tak, o takim finale marzę. Na swojej drodze Brazylijczycy mogą spotkać Niemców, a Argentyna Holendrów. Oprócz nich, obie drużyny mają dobrych playmaker'ów. Di Maria po stronie Albicelestes, Oscar w barwach Canarinhos. Poza tym, to byłaby jedyna, i ostatnia taka szansa dla Messiego, aby dołączyć do panteonu wielkich razem z Zico, Platinim, Pele, Maradoną i Zidanem. Argentyńczykowi brakuje w swojej szafce na trofea tylko mistrzostwa świata. Na razie świetnie sobie radzi ciągnąc za uszy zespół jak boski Diego w 1986 roku.

 

Wracając jeszcze do dzisiejszych spotkań, tak jak pisałem kilka dni wcześniej, oby nie wróciły demony z EURO 2004. Mam szczerą nadzieję, że i Niemcy, i USA mają w sobie trochę klasy i zagrają dziś naprzeciw sobie, a nie razem z sobą. Niech dzisiaj wygra sport, nie układy. Takie mam na dziś pobożne życzenia.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)