Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Koszmar Ronaldo. Muller znów zachwyca!

Koszmar Ronaldo. Muller znów zachwyca!

Piłka nożna | 26 czerwca 2014 20:36 | Mateusz Decyk

fot. Oficjalny profil FACEBOOK FIFA World Cup

 Nie było żadnej zmowy. Przynajmniej pomiędzy Amerykanami i Niemcami, bo co do bohaterów drugiego spotkania to mam pewne wątpliwości. Wydaje mi się, że obie drużyny umówiły się na to, by zagrać słabo. W dodatku obie drużyny pozbawiły się awansu. Dzisiaj tryumfuje niemiecka myśl szkoleniowa!


Cristiano Ronaldo miał uratować Portugalię i wyprowadzić ją z grupy, ale w tym meczu udowodnił, że nie jest zawodnikiem wielkich imprez i wielkich spotkań. Zmarnował kilka sytuacji, którymi mógł przesądzić o losach tego meczu, ale też końcowego układu całej grupy. A przecież przeciwnicy mu pomogli! Najpierw Boye wpakował piłkę do własnej siatki, a później bramkarz Ghany asystował przy bramce Ronaldo. Piłkarz Realu Madryt marnował sytuacje, które stwarzali mu koledzy zamiast wziąć na siebie ciężar gry jak niejednokrotnie robił to w Madrycie.


Dzisiaj nie podołał, a zwycięstwo z uważaną za najlepszą afrykańską drużynę Ghaną, jest pyrrusowe, a na otarcie ogromu łez na pewno nie wystarczy. Amerykanie zasłużyli na wyjście, a i w meczu z Niemcami zaprezentowali się świetnie. Fakt, że nasi zachodni sąsiedzi nie mieli już takiego zacięcia do gry jak w dwóch pierwszym spotkaniach, ale przegrana jedną bramką to świetny wynik, w dodatku najprawdopodobniej w następnej fazie spotkają się z drużyną na ich poziomie. Wszystko w ich rękach. Z pewnością wielu osobom żal jest piłkarzy Ghany, ale gdy Ci nieświadomi dowiedzą się co było dla nich najważniejsze na tym Mundialu to z pewnością zmienią zdanie. Wydawało mi się, że gra dla reprezentacji to honor, a nie praca. Boateng i Muntari wyprowadzili mnie z błędu.


Niemcy – USA 1:0
Portugalia – Ghana 2:1

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)