Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Los Cafeteros rywalem Brazylii!

Los Cafeteros rywalem Brazylii!

Piłka nożna | 28 czerwca 2014 23:59 | Mateusz Decyk

fot. Oficjalny profil FACEBOOK FIFA World Cup

 Ten mecz miał nam wyłonić ćwierćfinałowego rywala Brazylii. Już przed pierwszym gwizdkiem sędziego wiedzieliśmy, że dominacja Kolumbijczyków jest raczej pewna, a Urugwaj bez Luisa Suareza, który resztę imprezy obejrzy przed telewizorem, nie będzie tą samą drużyną. Właśnie w drugim meczu rundy pucharowej Mundialu, w końcu wszystkie nasze przepowiednie się sprawdziły, a James Rodriguez pracuje na miano gracza turnieju.

 

La Celeste wyglądali podobnie jak w spotkaniu z Kostaryką. Bez swojego lidera, nawet z Edisonem Cavani byli kompletnie bezradni w ofensywie, a i działania defensywne pozostawiały sporo do życzenia, aczkolwiek bramki, które stracili wywodzą się raczej z geniuszu przeciwnika, a nie z indywidualnych błędów w ustawieniu, czy podejmowaniu decyzji. Urugwajczycy grali bardzo ambitnie, ale to było za mało. Cavani szukał momentami gry nawet na skrzydle, ale niestety partnerzy niezbyt kwapili się do rzucenia wszystkich sił do ataku, a każda akcja paliła na panewce.


Wydaje się, że Kolumbia przejmuje dzisiaj pałeczkę, od Urugwaju, czyli rewelacji afrykańskiego Mundialu. Przed kolejnym spotkaniem wcale nie stoją na przegranej pozycji. Co prawda mają troszkę mniej czasu na wypoczynek, ale nie namęczyli się dzisiaj zbytnio, a kluczowe postaci tej drużyny nie rozegrały 90 minut. Tak więc świeżość będzie po stronie Kolumbii, ale czy James Rodriguez i Cuadrado będą równie groźni otoczeni opieką klasowych Brazylijczyków?

Wydaje mi się, że tak. Wszakże Brazylia gra w obronie słabo, a skoro nawet taki Kamerun wbił im gola, to Los Cafeteros powinni to uczynić z jeszcze większą łatwością. Luis Felipe Scolari dostał dzisiaj ostatnie ostrzeżenie, a jeśli plotki o rzekomym urazie Neymara się potwierdzą, to gospodarze tego turnieju mogą być w sporych opałach.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)