Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna FIFA upolowała Suareza
Suarez opuści na dobre kilkanaście spotkań Liverpoolu.
fot. SBIGGS83 / flickr.com
Suarez opuści na dobre kilkanaście spotkań Liverpoolu.

FIFA upolowała Suareza

Piłka nożna | 29 czerwca 2014 17:59 | Michał Kozera

Kilka dni po werdykcie FIFA w sprawie kontrowersyjnego starcia w meczu Włochy – Urugwaj, wysłuchaniu listy kar, argumentów obu stron, fanów oraz antyfanów zawodnika, czas na wnioski. Te przypominają ciemne chmury, które zebrały się nad głową Luisa Suareza i wisieć będą nad nim jeszcze długo. Federacja zapolowała na El Pistolero i nie oddała jednego strzału, ale całą serię. Całkowicie celnie.

 

O tym jak bardzo Suarez zawinił nie warto rozwodzić się po raz drugi. Teraz głównym tematem przestało być już bezpośredniego ugryzienie Chielliniego, a monstrualna kara, jaka dotknęła urugwajskiego napastnika. FIFA postanowiła, zgodnie z oczekiwaniami, przeskoczyć poprzeczkę banicji ustawioną przez angielskie władze i zawiesiła Luisa Suareza na 9 meczów reprezentacji liczone od dzisiejszego meczu Urugwaju, a w międzyczasie również na 4 miesiące… bez futbolu. W ogóle, zero, null i finito. Wampir z Liverpoolu resztę Mundialu i początek ligowego sezonu obejrzy w TV, podobnie jak fazę grupową Ligi Mistrzów.

 

Nie może trenować, nie może przyglądać się treningom klubu. Nie może wejść na stadion i dopingować z trybun jak i nie może odwiedzić kolegów czy porozmawiać z zarządem. Jest wyłączony z jakiegokolwiek czynnego aspektu piłki nożnej – pozostaje mu tylko śledzić jego własne życie przez pryzmat mediów.

 

Kompletnie się zgadzam z 9 meczami zawieszenia i 4 miesiącami bez występów. Nie było innej opcji jak dać karę wyższą niż poprzednia. Dlaczego jednak postanowiono zgnieść tak świetnego piłkarza, stłamsić jego życie na kilka miesięcy, pozostawić go bez jakichkolwiek kolorów? Nie potrafię tego zrozumieć. FIFA musiała chcieć pokazać światu, jak niezwykle stanowcza potrafi być dla tych, którzy bawią się w boiskowe ekscesy i niesubordynację.

 

Dobrze, że federacja wykazuje się takim podejściem, teraz jednak pozostaje prosić o utrzymanie tego trendu. Przeciwko brutalom, chamom i boiskowym wandalom. Podobnie na miesiące zawieszać kariery tym, którzy na murawie nie hamują nerwów i z premedytacją doprowadzają do licznych urazów czy poważnych zagrożeń. Jeśli nie mieć litości – to dla każdego. Sprawiedliwość nie może być dla wybranych.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)