Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Francja po męczarniach w ćwierćfinale!

Francja po męczarniach w ćwierćfinale!

Piłka nożna | 30 czerwca 2014 20:15 | Mateusz Decyk

fot. Oficjalny profil FACEBOOK FIFA World Cup

 Pomimo mało przekonującego zwycięstwa, bo przez większość spotkania Francuzi się męczyli, to kibice Trójkolorowych muszą być zadowoleni ze swoich piłkarzy, którym nie brakuje inwencji twórczej w ataku. Jednak faworyci spięli spodenki w troki i zdobyli dwie bramki decydujące o awansie!

 

Na początku to Nigeryjczycy wyglądali znacznie lepiej i atakowali czego efektem była bramka, jednak Emenike został przyłapany na pozycji spalonej i bramka nie została uznana. Francuzi przez dłuższy czas nie mogli przejąć inicjatywy. Grali dosyć asekuracyjnie i bezbarwnie. Nie stwarzali sobie klarownych sytuacji do strzałów w przeciwieństwie do Super Orłów, którzy wyglądali na bardziej świeżych i bardziej zmotywowanych.


Obraz gry zmienił się nam w drugiej połowie, w której podopieczni Deschampsa ruszyli do huraganowych ataków, które nie raz kończyły się wybijaniem piłki z linii bramkowej przez któregoś z nigeryjskich obrońców. Znakomicie bronił Vincent Enyeama, kilkukrotnie ratując swój zespół przed utratą bramki w cudowny wręcz sposób. Jednak ten doświadczony bramkarz musiał w końcu skapitulować i po serii błędów obrony Nigerii, Paul Pogba wpakował piłkę do siatki strzałem z główki. To trzeci gol tego zawodnika w kadrze, ale z pewnością najważniejszy.

 

Wprowadzenie na plac gry Griezmanna było świetnym posunięciem. Od razu zobaczyliśmy wzmożony ruch na francuskim lewym skrzydle. Jednak dośrodkowanie z drugiej strony zakończyło się bramką, po tym jak fatalnie zachował się Yobo do spółki z bramkarzem.

 

Dwubramkowa wygrana to niezły wynik, ale w ćwierćfinale spotka ich prawdopodobnie batalia z Niemcami, w której nie będzie miejsca na błędy, a każdą sytuację na strzelenie bramki będzie trzeba traktować jak tą ostatnią.

 

Francja - Nigeria 2:0 

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)