Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Messi znów zbawił Argentynę!

Messi znów zbawił Argentynę!

Piłka nożna | 01 lipca 2014 21:05 | Mateusz Decyk

fot. Oficjalny profil FACEBOOK FIFA World Cup

 Argentyńczycy udowodnili, ze jest to Mundial męczarni dla... faworytów. Przed tym spotkaniem nie brakowało szyderstw, jakoby to Leo Messi jako jedyny pracował na sukces swojej ojczyzny, ale tak też się stało. As Barcelony wypracował bramkę i w ogromnej mierze to zwycięstwo jest jego zasługą. Szwajcarzy niezasłużenie, ale odpadają z turnieju. 

 

Potyczka od samego początku była dosyć wyrównana, ale to Szwajcarzy mieli optyczną przewagę, szczególnie w wytwarzaniu sobie sytuacji do strzału. Pięknie szarpał Shaqiri, który ciągnął akcje swojego zespołu, ale niemal wszyscy ofensywni zawodnicy Szwajcarii grali świetnie. Z wyjątkiem Drmicia, który zmarnował stu-procentową sytuację.

 

Argentyńczycy nie wykazywali minimum zainteresowania wygraniem tego spotkania. Fatalnie prezentował się Angel Di Maria notując ogromną liczbę strat. Leo Messi również nie zachwycał. Również starał się coś wykreować, ale przy małej przestrzeni okazał się bezużyteczny. Hitzfeld świetnie zorganizował grę obronną Szwajcarów pomimo, że ich umiejętności indywidualne nie zachwycały i popełniali wiele prostych błędów technicznych. Jednak świetnie się ustawiali. Piłkarze tacy jak Behrami i Seferovic potrafili przez dłuższy czas przytrzymać piłkę na połowie rywala co pozwalało na ustawienie szyków obronnych, a czasem na bardziej kreatywne i produktywne zagrania.

W drugiej połowie Argentyńczycy starali się mocniej uderzyć, ale podwajane krycie, nisko ustawiona linia obronna rywala i ich skuteczność w odbiorze nie pozwoliła w pełni rozwinąć skrzydeł faworytom. Przyszedł czas na dogrywkę, w której wydawało się jakby oba zespoły grały do rzutów karnych, ale Szwajcarzy popełnili mały błąd w strefowym kryciu w środku pola. Wytworzył się korytarz wolnej przestrzeni prowadzący wprost do bramki Begnalio, co Messi wykorzystał, popędził co sił i wyłożył ,,patelnię'' Angelowi Di Marii, który stał się bohaterem spotkania.

 

Argentyna - Szwajcaria 1:0 

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)