Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna A Niemcy i tak wygrywają!

A Niemcy i tak wygrywają!

Piłka nożna | 04 lipca 2014 20:14 | Mateusz Decyk

fot. Oficjalny profil FACEBOOK FIFA World Cup

 Słowa Garry'ego Linekera jak na razie się potwierdzają. Znów wygrali Niemcy. Pomimo wielkiej stawki i wielkich drużyn, pod względem sportowym było to spotkanie, które mogło nas rozczarować. Mało dramaturgii, emocji również niewiele, szczególnego napięcia też nie dało się odczuć.

 

Zawiódł Karim Benzema, który marnował sytuacje, a sam wobec silnej jak nigdy niemieckiej defensywy był bezradny. Stan całej sytuacji pogarszała jeszcze dzisiejsza dyspozycja Manuela Neuera, który bronił jakby od niechcenia. Na plus można zaznaczyć rotację, którą zastosował Joachim Loew. Lahm przestawiony na swoją ulubioną pozycję i Hummels wracający do pierwszego składu sprawili, że niemiecki mur był szczelny i nie pozwalał na wiele francuskim armatom. Niewielu Francuzom należy się pochwała. Kilka razy swój zespół ratował Hugo Lloris, walczył Mathieu Valbuena, ale ostatnie podanie Matuidiego w tym spotkaniu było podsumowaniem tego co widzieliśmy przez całe spotkanie. Niedokładnie, nie w tempo i bez polotu. Tak wyglądali dzisiaj Trójkolorowi, bo Niemcy cały czas kontrolowali boiskowe wydarzenia, a gdyby nie ich brak skuteczności mielibyśmy o wiele wyższe zwycięstwo naszych zachodnich sąsiadów.


Dla Francuzów nie jest to na pewno wielki zawód, bo większość kibiców uznaje to za swego rodzaju sprawdzian przed prawdziwym wyzwaniem, czyli Mistrzostwami Europy, których będą gospodarzami. Tam oczekiwania będą ogromne i to na nich ciążyć będzie największa presja.

 

Niemcy jako pierwsi meldują się w fazie medalowej i wydaje się, że na ten moment są głównymi faworytami na zdobycie tytułu, ale tak jest od dawna, a tytuł zdobyli przecież ostatnio w 1990 roku.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)