Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Diabeł nie taki straszny!

Diabeł nie taki straszny!

Piłka nożna | 05 lipca 2014 19:59 | Mateusz Decyk

fot. Oficjalny profil FACEBOOK FIFA World Cup

 Pięknie wyglądała Belgia, próbująca odwrócić losy spotkania, o których przesądził moment słabości belgijskiego muru, który jakby od niechcenia wykorzystał krytykowany dotychczas Gonzalo Higuain. Messi robi różnicę, ale kadra Sabelli w końcu prowadziła grę, która momentami była od niego uniezależniona. Inaczej było już w drugiej części gry kiedy to Argentyńczycy schowali się niczym jeż i chciała ukłuć odsłaniającą się Belgię.

 

To jednak się nie udało. Pomimo tego, że lider formacji obronnej Vlimotsa - Vincent Kompany miał dzisiaj swoje słabsze momenty to cała formacja funkcjonowała bardzo dobrze. Inaczej było z tymi wieżowcami w ataku, bowiem dzisiaj nic nie zdziałały, chociaż raz blisko był Fellaini. Dzisiaj Argentyna była niezwykle zdyscyplinowana taktycznie i wydaje się, że wcześniejsze spotkania drużyny Sabelli wynikały z kryzysu, który przeżywała ta drużyna. Jednobramkowe to i tak duży sukces z tak mocną w ofensywie drużyną.


Leo Messi był dzisiaj piłkarzem, który ściągał na siebie uwagę, ale trafiać nie musiał. Przed jego drużyną jest jeszcze większe wyzwanie, bo możliwe, że Angel Di Maria został kontuzjowany i druga linia Sabelli wygląda mało imponująco. Ale przecież w razie co można oprzeć drużynę na bramkach Messiego i stwarzaniu mu miejsca do długich rajdów, a co za tym idzie strzelania bramek, czy asystowania.

 

Belgia odchodzi z płaczem, ale ich potencjał na najbliższe turnieje jest ogromny. To mieszanka wieżowców, których można wykorzystać przy stałych fragmentach gry z niskimi, szybkimi i świetnie wyszkolonymi technicznie zawodnikami, a przecież do tego dojdą jeszcze tacy piłkarze jak Tielemans, czy Januzaj!

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)