Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Legia gotowa na St. Patricks?

Legia gotowa na St. Patricks?

Piłka nożna | 09 lipca 2014 11:38 | Mateusz Decyk

fot. Internetowe Biuro Prasowe Legii Warszawa

 Legia Warszawa w dobrym stylu wygrała wczoraj w sparingu z wicemistrzem Izraela – Hapoelem Beer Sheva. Decydującą o zwycięstwie stołecznej drużyny bramkę, zdobył Michał Żyro, pokonując bramkarza rywali strzałem głową. Czy Legioniści są już gotowi na potyczkę z St. Patricks?

 

Henning Berg wystawił swój najsilniejszy skład, o czym mówiło się już od dawna. To jasno pokazuje, że dla Mistrza Polski, priorytetem w tym sezonie są europejskie puchary, a Superpuchar Polski schodzi na dalszy plan. Co do samej gry Legii nie można mieć wiele zastrzeżeń. Przez większość spotkania piłkarze z Warszawy dominowali, momentami wręcz oblegając pole karne przyjezdnych. Gra w defensywie, zasługuje na szczególną pochwałę. Na bardzo dobrą notę zagrał przede wszystkim Inaki Astiz zaliczając wiele odbiorów i wygrywając większość pojedynków.


Michał Kucharczyk miał wiele świetnych wyjść, często również jego dryblingi kończyły się sukcesem jednak borykał się ze sporymi problemami jeśli chodzi o dokładność zagrań i wykończenie. Aktywny był też Miro Radović, który wybiegał sporo kilometrów. Nie podobała mi się za to gra Orlando Sa, który chyba częściej szukał okazji do wywalczenia stałego fragmentu gry niż do strzelenia bramki. Nie wyglądał na zbyt świeżego, w dodatku zaliczył sporo strat i nie zrobił niczego pożytecznego dla swojej drużyny.

 

Generalnie przed dwumeczem z Irlandczykami możemy być optymistami, bo gra gospodarzy wczorajszego sparingu wyglądała wyśmienicie na tle przeciwnika mającego po swojej stronie masę atutów. Grającego szybką piłkę, mającego szybkich skrzydłowych i kreatywnego rozgrywającego, którego trochę brakuje w barwach Legii. Jednak rozmontowanie ich formacji defensywnej nie było wielkim wyzwaniem. Wydawało się jakby ta była słabo zorganizowana i brakowało w niej komunikacji.

 

Legia: Dusan Kuciak - Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Tomasz Brzyski - Michał Żyro, Tomasz Jodłowiec, Helio Pinto, Miroslav Radovic, Michał Kucharczyk - Orlando Sa.

Bramki: Żyro 55'

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)