Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Nigdy więcej takiej Brazylii

fot. Fifa

Nigdy więcej takiej Brazylii

Piłka nożna | 13 lipca 2014 19:56 | Patryk Kipigroch

Szybko strzelona bramka ustawiła mecz. W tym wypadku samo wyjście na murawę Brazylii naprzeciwko Holandii już ustawiło mecz.

 

Oby to był ostatni raz, kied widzę tak beznadziejną Brazylię. Scolari ubolewał, że teraz nie będzie kojarzony w kraju jako trener, który zdobył mistrzostwo świata w 2002 roku, a tylko przez pryzmat 1:7 z Niemcami. Jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz, mówią. Tym bardziej możemy być dziś pewni, że Brazylia obojętnie z kim zagrałaby w półfinale, odpadłaby w równie beznadziejnej scenerii jak to miało miejsce naprawdę. Holendrom należał się medal, nawet ten brązowy. Za 4 lata będę im kibicować od nowa, aby tym razem zdobyli mistrzostwo świata. Ile razy mówiłem już, że należy im się chociaż jeden od czasów Cruyff'a?

 

Dwudziesty finał mistrzostw świata może być jednym z najszybciej rozstrzygniętych w historii. Obawiam się tego. Zepsuje to całą magię finału jak powiedzmy w 30 minucie Niemcy będą radować się w duchu, że nareszcie od 1990 roku są mistrzami świata bo prowadzą 3:0. Reszta spotkania klepanko i raz na jakiś czas akcja na bramkę Argentyny. Mam szacunek dla niemieckiej drużyny od lat, ale nie kibicuje im dzisiaj. Messi ma dzisiaj szansę przejść do historii. To będzie wzruszające widzieć tego chłopaka z pucharem świata, o którym marzył od dzieciństwa i nie bał się mówić o tym światu, że kiedyś to w jego ręce wyląduje te trofeum. Nie kibicuje Argentynie, kibicuje Messiemu. Dodatkową ironią będzie, kto wygrał. To tak jakby mundial organizowano u nas, i wygrałaby Rosja, albo Niemcy. Życzę wszystkim, aby ten finał zapamiętali wszyscy na lata, obojętnie za kim dzisiaj jesteście.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)