Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Berg nie obawia się Irlandczyków

Berg nie obawia się Irlandczyków

Piłka nożna | 15 lipca 2014 21:11 | Mateusz Decyk


 Henning Berg na przedmeczowej konferencji prasowej odpowiedział na liczne pytania dziennikarzy, dotyczących przede wszystkim samego spotkania z St. Patricks. Na konferencji był również obecny Inaki Astiz, który powiedział co nieco o postępie Legii jako drużyny z perspektywy czasu.

 

 

Henning Berg wydawał się dosyć pewny przed jutrzejszym meczem, ale hamował zbyteczny optymizm. Być może wiedział, że w Warszawie wciąż pamięta się o ciężkiej przeprawie z walijską drużyną w ubiegłorocznej edycji kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Został rzecz jasna zapytany i o tą kwestię – Nie analizowałem spotkań z The New Saints, ale prezentują one podobny styl. Grają zupełnie inaczej niż wschodnioeuropejskie zespoły, ale nieco podobnie do drużyn z Ekstraklasy. Bazują na sile fizycznej, lubią dominować, ale w jutrzejszym spotkaniu zmusimy Irlandczyków, do tego, by zagrali zupełnie inaczej, a sami mamy zamiar rozegrać świetne spotkanie.


Wszelkie zmiany jakie zaszły ostatnio w klubie były pozytywne i zapewniają postępy. Stadion, warunki... myślę, że Legia jest drużyną, która ma największe szanse na to, by zdobyć mistrzostwo, a nasze szanse na dobry występ w eliminacjach są spore. Jesteśmy dobrze przygotowani i zrobimy wszystko żeby awansować – zapewniał z kolei Inaki Astiz.

 

Berg jest świadomy tego, że rywal jest w pełni sezonu, a jego zespół dopiero zaczyna grę o punkty, ale mocno się tym nie przejmuje – To na pewno argument, który przemawia za nimi, ale nasza przerwa była bardzo krótka, bo mieliśmy dwutygodniową pauzę od ostatniego spotkania z Lechem do pierwszego dnia treningowego i testów sprawnościowych. Przez ten czas nie straciliśmy formy, a zyskaliśmy świeże siły i mentalność do gry. Graliśmy teraz kilka sparingów i mecz o Superpuchar z Zawiszą, więc wydaje mi się, że wszystko z nami w porządku i jesteśmy gotowi.

 

Trener Legii rozpracował już również przeciwnika – To dobra drużyna, strzela dużo bramek, gra ofensywnie. Szczególnie groźny w ofensywie może być Keith Fahey, który występował kiedyś w Birmingham. To może być zawodnik, który podniesie jakość swojego zespołu. Chris Fagan to świetny napastnik. Strzelił dużo bramek w lidze w tym sezonie. Mocny jest jeszcze numer osiem, Kilian Brennan, który bardzo dobrze radzi sobie w środku pola.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)