Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Europejska żenada
Lech skompromitował się kompletnie.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Lech skompromitował się kompletnie.

Europejska żenada

Piłka nożna | 18 lipca 2014 00:07 | Hubert Błaszczyk
Po środowym remisie Legii Warszawa w najczarniejszych snach nie spodziewałem się, że którakolwiek z drużyn grających w eliminacjach Ligi Europy, może sprawić większy wstyd niż Legioniści. Myliłem się. Lech Poznań w swoim „europejskim stylu” przegrał w Kalju 0:1.


Nie ma teraz większego znaczenia, że Lech przeważał, stwarzał sobie sytuacje, trafiał w poprzeczkę. Poznaniacy nie potrafili znaleźć drogi do bramki zespołu, w którym było zaledwie 4 zdrowych obrońców, a najlepszy zawodnik zarabiał tyle, co junior w drużynie Mariusza Rumaka. Wstyd i kompromitacja. Ale do tej Lechici zdążyli w Europie już przyzwyczaić. Rumak wymówkę pewnie też już miał przygotowaną, bo to co plótł na pomeczowej konferencji jest jeszcze bardziej żenujące niż sam wynik meczu.


Przegrał też 1:2 bydgoski Zawisza. Ale zwycięzca Pucharu Polski miał za rywali drużynę z cywilizowanej ligi – belgijski Zulte Waregem. Strzelona na 1:1 bramka przez Kamila Drygasa daje jeszcze jakieś nadzieje w rewanżu. Wystarczy bowiem wygrać jedną bramką. Do tego potrzeba jednak zaangażowania i niezłej gry, a te dwa elementy rzadko udaje się połączyć polskim drużynom w całość.


Jedyne zwycięstwo odniósł Ruch Chorzów. Też po dużych męczarniach. Wynik lepszy niż gra. Ale ten właśnie wynik idzie w świat. FC Vaduz to nie ogórki, bo zespół, który awansował w cuglach do szwajcarskiej ekstraklasy. Dwie bramki wbite chorzowianom rodzą jednak wątpliwości, czy marna zaliczka bramkowa wystarczy w rewanżu. Do tego będzie potrzebna dużo lepsza gra defensywny, bo w Gliwicach chorzowianie sami prokurowali sytuacje dla przyjezdnych.


Po takim otwarciu europejskich pucharów strach się bać, co zaprezentują ligowcy. Ekstraklasa rusza już dziś. Ładnie opakowana, świetnie pokazana, na komfortowych stadionach - tylko poziom na boisku nie ten…


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)