Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Brożek zawodzi. Dobry początek Górnika!

Brożek zawodzi. Dobry początek Górnika!

Piłka nożna | 18 lipca 2014 22:34 | Mateusz Decyk

fot. x-news

 Po wyrównanym meczu mamy taki sam wynik, czyli remisowy. Franciszek Smuda i kibice Wisły z pewnością oczekiwali znacznie więcej, tym bardziej, że w końcu dysponowali optymalnym składem, bez konieczności wyciągania zawodników z rezerw.

 

Spotkanie nie porwało, ale za to bramka Tomasza Nowaka wynagrodziła nam posuchę strzałów. Z początku można było pomyśleć, że zawodnik Łęcznej chciał dośrodkowywać jak dzisiaj Frączak z Pogoni, ale na powtórkach widać wyraźnie, że jego intencją był strzał. Biała Gwiazda zawodziła. Szczególnie Paweł Brożek. Wydawało się, że znacznie rozsądniejszym ustawieniem Wiślaków byłoby 4-4-2, w którym Jankowski grałby w jednej linii z doświadczonym strzelcem.


Zielono-czarni pokazali, że potrafią mądrze rozgrywać piłkę, uruchomić swoje skrzydła i grać skutecznie pomimo małej ilości szans do strzału. Zwycięstwo w sparingowym spotkaniu z Jagiellonią Białystok nie wydaje się być przypadkiem. Wiślacy wyrównali pod koniec pierwszej połowy, kiedy to po rykoszecie piłka zatrzepotała w siatce po strzale Sadloka występującego dziś na pozycji lewego obrońcy.

 

W drugiej połowie wiele się nie działo. Mecz nie porwał, ale remisu nie można uznać za niespodziankę, bowiem drużyna prowadzona przez Szatałowa radziła sobie świetnie i nie odstawała poziomem od Krakowian i wydaje się być godnym kandydatem do utrzymania, przede wszystkim ze względu na zgraną doświadczoną kadrę i kilku byłych Mistrzów Polski w kadrze takich jak Kaźmierczak, czy Szałachowski.

 

Łęczna – Wisła 1:1

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)