Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Legia uratuje twarz?

Legia uratuje twarz?

Piłka nożna | 23 lipca 2014 11:58 | Mateusz Decyk

fot. flickr.com

 W środowy wieczór Legia stanie w szranki z St. Patricks Athletic, w walce o awans do kolejnej fazy kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Łatwo nie będzie. Atmosfery wcale nie polepszyła ligowa porażka z GKS-em Bełchatów, a do tego wszystkiego dochodzi ogromne ciśnienie ze strony kibiców.

 

Wydawało się, że mecz o Superpuchar to tylko potknięcie. Wydawało się, że takim jest również spotkanie z St. Pats na Łazienkowskiej, ale wyniku z pierwszej kolejki Ekstraklasy nie można już bagatelizować. O ile porażkę z Zawiszą można było przełknąć to kolejne rezultaty trzeba już rozpatrywać w kategoriach porażki. W międzyczasie wiele złego wydarzyło się wokół drużyny. Miejmy nadzieję, że zamknięte trening Berga znacznie wpłyną na grę jego zespołu i że obmyślił on jakiś genialny plan na Irlandczyków.


I proszę nie nazywajcie ich amatorami. Bo jeśli to są amatorzy, to drużyna Legii również jest amatorska. St. Pats na równi rywalizowało z Legionistami na Łazienkowskiej, a momentami nawet dominowało i oddało więcej strzałów w światło bramki. Bronić też się potrafią. Nisko ustawiona linia obronna zapobiega zagraniom do szybkich skrzydłowych i napastników. Legii ciężko gra się w ataku pozycyjnym, a drużyna Berga o wiele więcej szans bramkowych kreuje sobie właśnie po kontratakach. Do ataku trzeba będzie Irlandczyków zmusić. Jak? Najlepiej szybko strzeloną bramką, ale i o to będzie przecież strasznie trudno. Do przeciwnika trzeba podejść z respektem, ale nie z przesadzonym. Hennin Berg dostał  wystarczająco dużo czasu, by przygotować się pod każdym względem na takiego przeciwnika. Potrzebna jest tylko i aż jedna bramka. Nie strzeli jej Orlando Sa, ale może to i nawet lepiej.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)