Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Jankowski odkupuje winy

Jankowski odkupuje winy

Piłka nożna | 28 lipca 2014 20:40 | Mateusz Decyk


 W poniedziałkowy wieczór wszyscy spodziewali się pojedynku wielkich napastników. A w zasadzie niegdyś wielkich napastników. Jednak Paweł Brożek i Dawid Janczyk nie mogli wystąpić. Zamiast tego zobaczyliśmy dosyć kuriozalne widowisko, w którym Jankowski powinien zapewnić zwycięstwo Wiślakom. Tak się jednak nie stało i drużyna z Krakowa traci punkty po raz drugi. Tym razem z bardzo słabym Piastem.

 

Wydawało się, że w pierwszym domowym meczu tego sezonu, ekipa Franciszka Smudy przystąpi do tego spotkania niezwykle zdeterminowana. Mecz nie należał do najciekawszych. W pierwszej połowie jedyne zagrożenie stwarzał Łukasz Garguła swoimi strzałami. Poza tym mogliśmy zobaczyć typowy mecz walki na poziomie naszej Ekstraklasy. Na początku drugiej połowy Murawskiego faulował Łukasz Garguła i przyjezdni mogli wykonać rzut wolny. Podgórski zacentrował w ten sposób, że piłka odbiła się od słupka, potoczyła się po linii, a dobił ją Jan Polak. Piast niespodziewanie wyszedł na prowadzenie pomimo bezbarwnej i słabej gry. Z resztą Wisła nie wybijała się znacznie ponad ten poziom.

 

Potem była już tylko szaleńcza pogoń gospodarzy za wynikiem i wydarzenia, których sam arbiter tego spotkania chyba nie do końca ogarniał. W czasie tego całego zamieszania Maciej Jankowski zaliczył pudło dekady, jeśli nie stulecia, nie potrafiąc pokonać jednej przeszkody na swojej drodze. Pustej bramki. To było zbyt wiele dla młodego napastnika i ten skierował piłkę tak, że minęła słupek nie od tej strony, od której powinna.

 

Dalsze ataki Wisły można określić tylko jako chaotyczne próby wyrównania za wszelką cenę. Jednak swój zespół uratował Garguła idealnym zagraniem do Jankowskiego, który odkupił swoje winy i dał swojej drużynie jeden punkt. Wisła z pewnością powinna ten mecz wygrać. I nie chodzi tu nawet o to pudło Jankowskiego, a o jakość gry przeciwnika.

 

Wisła – Piast 1:1

 
Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)