Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Najważniejsza głowa

Najważniejsza głowa

Piłka nożna | 30 lipca 2014 13:54 | Hubert Błaszczyk
Miroslav Radovic będzie kluczowym zawodnikiem Legii w dwumeczu z Celticiem.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Miroslav Radovic będzie kluczowym zawodnikiem Legii w dwumeczu z Celticiem.

Legia Warszawa staje dziś do najważniejszego dwumeczu w tym sezonie. Wygrana z Celticiem Glasgow da udział zawodnikom Henninga Berga pewny udział w fazie grupowej Ligi Europy, a także drugą z rzędu szansę walki o Ligę Mistrzów.


Celtic nie jest już tym samym zespołem, co przed kilkoma laty. Po degradacji ich najgroźniejszych rywali zza miedzy – Glasgow Rangers oraz dwóch zespołów z Edynburga, The Hoops nie mają w Szkocji konkurencji. To wpływa na kadrę, która nie jest powalająca. Legioniści nie mają się, czego bać. Ich rywale mają trzech zawodników wybijających się zdecydowanie ponad europejską przeciętność, z czego najważniejszy – Scott Brown w dwumeczu z Legią nie zagra. To zawodnik robiący różnicę. Nie tylko pod względem piłkarskim, ale zwłaszcza charakteru. Kapitan reprezentacji Szkocji potrafi poderwać zespół do walki. Oprócz Browna ważnymi ogniwami zespołu są Frasier Forster i Virgil van Dijk. Obaj grają jednak w formacji defensywnej. W ataku drużyna z Glasgow nie jest tak groźna jak Legia, choć warszawianie będą musieli zwrócić uwagę na Teemu Pukkiego, który w europejskich pucharach strzelił w swojej karierze 7 bramek.


Mecz rozegra się w głowach piłkarzy Legii. Jeśli presja nie zje mistrzów Polski, to możemy być świadkami całkiem udanego dwumeczu. Reforma Ekstraklasy miała sprawić, że do takich spotkań polskie zespoły będą podchodzić z czystą głową. Pierwsze mecze w europejskich pucharach pokazały, że to błędne stwierdzenie. Pojawiła się presja i od razu słabo zagrały zespoły Legii Warszawa i Lecha Poznań. Mecz rewanżowy z St. Patrick’s wlał nadzieję, że Henning Berg i jego piłkarze wyciągnęli wnioski z pierwszego słabego meczu przy Łazienkowskiej. Celticu nie można bowiem się przestraszyć.


Kluczem do zwycięstwa będzie dobra dyspozycji Miroslava Radovica i Ondreja Dudy. Legii brakuje obecnie rasowego snajpera. Los awansu w swoje ręce będą musieli wziąć Serb i Słowak. Obrońcy z Glasgow nie należą do zwrotnych, także ważna będzie gra skrzydłami. Berg powinien wziąć to pod uwagę i wystawić na skrzydłach Żyrę i Koseckiego. Ten drugi zagrał w sobotę w Krakowie, także najprawdopodobniej w pierwszej jedenastce wybiegnie Michał Kucharczyk. Wtedy Kosecki będzie miał szansę wejść „na podmęczonego rywala”. To też nie jest złym rozwiązaniem.


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)