Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Kuświk daje pierwsze trzy punkty!

Kuświk daje pierwsze trzy punkty!

Piłka nożna | 16 sierpnia 2014 20:34 | Mateusz Decyk

fot. x-news.pl

Bicie głową w mur. To właśnie możemy powiedzieć o ofensywnych zalotach Piasta Gliwice, który rozegrał naprawdę dobre spotkanie. Jednak to chorzowski Ruch był drużyną konkretniejszą, która już na początku spotkania była w stanie strzelić bramkę. Jak się okazało, odrobienie tej straty stało się dla gospodarzy zadaniem niewykonalnym. 


Wszystko co ciekawe (poza zmarnowaną sytuacją Efira i bramką Kuświka) działo się pod bramką Niebieskich. Bohaterem tego spotkania został Krzysztof Kamiński, który przez całe spotkanie (czasem nieco nerwowo) ratował trzy punkty swoim kolegom z drużyny. Swoje szanse mieli między innymi: Badia ,Jurado i Wilczek. Aktywny był również Podgórski. Pomimo słabego wyniku do przerwy wydawało się, że drużyna Angela Pereza Garcii, w końcu gra tak jak powinna. Brakuje jeszcze skuteczności, ale postawa w destrukcji i w kreowaniu ataków jest przynajmniej zadowalająca biorąc pod uwagę to jak w ostatnim czasie grała gliwicka drużyna. 


Na początku pierwszej połowy mało brakowało, a sędzia nabrałby się na upadek Jurado w polu karnym, ale na całe szczęście wyczuł ,,nurka'' nosem i pokazał mu żółty kartonik. Jego błąd mógłby oznaczać odwrócenie losów spotkania jednak w dalszym ciągu gospodarze nie mogli niczego wskórać. Czasami brakło ostatniego podania, czasem dokładności i skuteczności Wilczka. Jedynym błędem Kamińskiego w tym spotkaniu było jego złe wyjście do dośrodkowania Klepczyńskiego, jednak Horvath, który doszedł do piłki, uderzył minimalnie obok słupka. Do ostatniego gwizdka arbitra nic ciekawego nie działo się już na boisku. 


Tym samym Ruch zaliczył pierwszą trzypunktową zdobycz w tym sezonie i może trochę odetchnąć przed ważnym meczem z Metalistem. O wiele gorszą sytuację ma trener Piasta, który na ten moment jest lepszy tylko od Ryszarda Tarasiewicza ze zdobyczą dwóch oczek. 

 

Piast – Ruch 0:1

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)