Sport4fans.pl Piłka nożna RELACJA LIVE: Ruch Chorzów - Metalist Charków. Bezbramkowy remis mimo świetnej postawy chorzowian
Pierwsza w historii SPORT4FANS relacja live!

Piłka nożna | 21 sierpnia 2014 09:44 | Przemysław Drewniak

Piłkarze Ruchu Chorzów stają przed wielką, niepowtarzalną szansą. Już dziś podopieczni Jana Kociana rozpoczynają walkę o awans do fazy grupowej Ligi Europy, która dla Niebieskich jawi się jako piłkarski raj. Oznacza prestiż, szansa na zmierzenie się z potęgami, ale przede wszystkim wielkie jak na możliwości chorzowskiego klubu pieniądze. Zadanie jest jednak bardzo trudne, bo ostatnią przeszkodą Ruchu jest silniejszy i znacznie bogatszy Metalist Charków. Jak dotąd w europejskich pucharach szczęście było jednak po stronie chorzowian. Czy tak będzie i tym razem? Przekonajcie się o tym razem z nami! Choć mecz nie będzie transmitowany w telewizji, możecie być na bieżąco z jego przebiegiem śledząc naszą tekstową relację live prosto ze stadionu w Gliwicach.

Strona odświeża się automatycznie co 90 sekund!

19:55 - Zamykamy naszą relację ze stadionu w Gliwicach. Za uwagę dziękuje Przemysław Drewniak. Zapraszamy do lektury pomeczowych materiałów, które pojawią się na naszej stronie już wkrótce.

93' - KONIEC MECZU! Ruch Chorzów remisuje bezbramkowo z Metalistem Charków w pierwszym meczu o fazę grupową Ligi Europy. To spotkanie miało dwie różne połowy - w pierwszej zdecydowaną przewagę mieli niespodziewanie gospodarze, którzy kilka razy byli bardzo bliscy objęcia prowadzenia. Po zmianie stron inicjatywę miał już faworyzowany Metalist, ale drużyna z Ukrainy nie stworzyła sobie tylu konkretnych podbramkowych sytuacji, ile przed przerwą Niebiescy. Wyjazdowy remis jest lepszym wynikiem dla Metalista, ale swoją postawą Ruch pozytywnie zaskoczył i wcale nie jest bez szans w rewanżu w Kijowie.

92' - Nacisnął teraz Metalist, ale po wrzutce piłki w pole karne ta ostatecznie opuściła murawę. Ostatnia minuta.

91' - Ostatnia roszada Jana Kociana. Kusia zmienia Michał Helik.

90' - Sędzia dolicza trzy minuty.

87' - Prostopadłe podanie Xaviera do Homeniuka i przy próbie dojścia do piłki napastnik Metalista przewraca się w polu karnym. Był faul Starzyńskiego? Raczej dopuszczalna gra ciałem.

85' - Do końca pierwszego meczu IV rundy eliminacji LE pomiędzy Ruchem a Metalistem pozostało już tylko pięć minut. Czy któraś z drużyn przesądzi w końcówce o losach spotkania?

81' - Widać, że Polakom brakuje już sił. Próby kontrataków chorzowian są zbyt powolne i przewidywalne.

79' - Wreszcie Niebiescy przenieśli ciężar gry na połowie Metalista. W świetnej pozycji strzeleckiej znalazł się w polu karnym Kuś, ale sędzia liniowy znów uniósł chorągiewkę.

79' - "Do pełni szczęścia brakuje nam tylko stadionu" - głosi flaga zawieszona przez kibiców Ruchu. Nic dodać, nic ująć.

77' - I znów upiekło się chorzowianom - z około siedmiu metrów główkował Xavier, ale zrobił to bardzo niecelnie.

75' - Wcześniej zapowiadany Efir zmienił Grzegorza Kuświka.

75' - Tak jak w pierwszej połowie Ruch, Metalist nie potrafi wykorzystać okresu swojej przewagi. Strzał Krasnoporova powędrował właśnie na górne rzędy krzesełek gliwickiego stadionu.

73' - Za moment na murawie zamelduje się także Michał Efir.

72' - Pierwsza zmiana w ekipie Ruchu. Marka Zieńczuka zmienia Rosjanin Rołand Gigołajew.

71' - Arcytrudny moment meczu dla chorzowian, którzy nie potrafią teraz wyjść z własnej połowy. Napór Metalista coraz silniejszy!

69' - Bardzo groźnie pod bramką Ruchu! Gdyby Volodymyr Homeniuk dobrze trafił w piłkę, jego strzał z woleja z 14 metrów z pewnością wpadłby do siatki. Napastnikowi, który chwilę wcześniej zmienił Jacksona Avelino, futbolówka zeszła jednak ze stopy i powędrowała nieznacznie obok słupka.

65' - Kolejne znakomite rozegranie piłki środkiem w wykonaniu gospodarzy! Babiarz szukał dośrodkowaniem w pole karne wchodzącego tam Starzyńskiego, ale obrońcy gości zażegnali niebezpieczeństwo. W dodatku sędzia dopatrzył się spalonego.

61 - Po pięknej akcji Niebieskich Dziwniel zagrał piłkę wzdłuż autu bramkowego, tuż przed bramką próbował do niej dojść Kuświk, ale Yussuf wybija na rzut rożny.

59' - Rozkręcił się Metalist. Goście coraz swobodniej rozgrywają piłkę na połowie Ruchu.

57' - Niebezpiecznie pod bramką Kamińskiego! Xavier szczupakiem próbował skierować piłkę do bramki, ale w ostatniej chwili świetnie przyblokował go Malinowski.

55' - Najgroźniej Metalist wygląda na skrzydłach. Przed chwilą Rebenok ograł Kusia, bardzo dobrze dośrodkował na krótki słupek, ale żaden z jego kolegów nie ruszył się w kierunku piłki.

52' - Trener Ihor Rakhaiev reaguje na słabą grę swoich podopiecznych - Oleg Krasnoporov zmienia defensywnego pomocnika Jose Manuela Torresa.

50' - Wciąż mamy 0:0, to wciąż tylko pierwszy mecz, ale ciekawe co myśli sobie siedzący na trybunach stadionu w Gliwicach Seweryn Gancarczyk. Piłkarz Górnika stwierdził dziś na łamach Przeglądu Sportowego, że chorzowianie nie mają szans na pokonanie Metalista.

49' - Syptomatyczny obrazek - Xavier stojąc czekał, aż dotrze do niego podanie kolegi, ale dwóch piłkarzy Ruchu agresywnym wejściem odebrali mu piłkę.

47' - Kolejne uderzenie z dystansu Zieńczuka nieznacznie mija słupek bramki Shusta!

47' - 6114 widzów ogląda mecz w Gliwicach. Prawie komplet z dopuszczonych do uzytku miejsc.

46' - Od środka rozpoczął Metalist.

19:01 - Piłkarze obu drużyn wrócili już na murawę w tych samych składach personalnych.

45' - Koniec pierwszej połowy. To było zdecydowanie najlepsze 45 minut w wykonaniu Ruchu w tym sezonie. Gdyby tylko chorzowianie zachowali lepszą skuteczność, schodziliby na przerwę z prowadzeniem. Bramkę zdobył wprawdzie Starzyński, ale sędzia dopatrzył się w tej sytuacji spalonego - nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy słusznie. Zawodzi zdecydowanie Metalist, który gra niedokładnie i nie potrafi przeciwstawić się determinacji gospodarzy. Chwila oddechu i wracamy na drugą połowę!

44' - Z prawej strony dośrodkowywał Zieńczuk, do woleja szykował się Kowalski, ale piłkę z nogi w ostatniej chwili zdjął mu Villagra.

42' - Bardzo groźne uderzenie Cristiana Villagry! Prawy obrońca Metalista zobaczył, że lekko wysunięty z bramki jest Kamiński i oddał strzał z narożnika pola karnego, ale piłka ostatecznie wylądowała na górnej siatce.

41' - Pod koniec pierwszej połowy nieznacznie spadło tempo tego spotkania, ale nie ma się co dziwić - Ruch od pierwszej minuty wysoko postawił sobie poprzeczkę.

38' - Po kolejnej stracie w środku pola gości z akcją wyszedł Kowalski, ale jego dośrodkowanie było zbyt krótkie i padło łupem Papy Gueye.

35' - A tak prezentuje się pierwsza dziś oprawa kibiców gospodarzy:

33' - Groźnie pod bramką Ruchu. Na piłkę dośrodkowywaną przez Rebenoka dobrze nachodził Kulakov, ale na przedpolu wyłapał ją Kamiński.

30' - Chorzowianie grają z dużo większą determinacją i notują dużo przechwytów w środku pola. To się może podobać!

28' - Było blisko! Kuświk zagrał w pole karne do Starzyńskiego, a ten w bardzo dobrej sytuacji strzelił wysoko nad poprzeczką. Ruch nie może sobie pozwolić na marnowanie takich sytuacji!

27' - Babiarz świetnie zgasił w środku pola górną piłkę, podał prostopadle do wychodzącego na sam na sam Kuświka i... znów spalony.

26' - Po rzucie rożnym Metalista główkował Xavier, ale zrobił to bardzo niecelnie.

24' - Ładna akcja Babiarza, który podał przed pole karne do Kuświka, ale ten przyjął piłkę ręką i sędzia zatrzymał dobrze zapowiadającą się akcję.

22' - Metalist próbuje rozgrywać swoje akcje po ziemi, ale na razie robi to zbyt wolno i niedokładnie.

21' - Starzyński mierzył z rzutu wolnego w samo okienko, ale uderzył nieco za słabo i Shust zdążył z interwencją.

19' - No i gdzie te dziesiątki milionów różnicy? Jak na obie drużyny toczą wyrównany pojedynek, i to ze wskazaniem na Ruch.

17' - Odpowiedź Metalista! Jaja łatwo zwiódł obrońców w polu karnym, po czym strzelił w długi róg bramki, ale pierwszą skuteczną interwencją popisał się Krzysztof Kamiński.

15' NIEUZNANY GOL DLA RUCHU! Po składnym kontrataku i dośrodkowaniu Kowalskiego bramkę dla Niebieskich zdobył Starzyński, ale sędzia liniowy uznał, że pomocnik chorzowian był na spalonym.

13' - Ale kibiców mógł teraz uciszyć Yussuf! Po szybkim rozegraniu akcji lewą flanką stoper gości strzelał wolejem z 12 metrów, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Dzieje się w Gliwicach.

12' - Ruch w natarciu! Kowalski dośrodkował piłkę w kierunku Kuświka, ale napastnika Ruchu w ostatniej chwili powstrzymali stoperzy Metalista. Z trybun rozlega się coraz głośniejszy doping!

11' - Ależ huknął Zieńczuk! Piłka po strzale pomocnika Ruchu minimalnie nad poprzeczką! Może się podobać Ruch w tym pierwszym kwadransie.

10' - Mamy pierwszy celny strzał! Z około 25 metrów szczęścia próbował Surma, ale jego strzał był zbyt łatwy dla Shusta.

9' - Metalist uspokoił nieco grę i to goście znajdują się teraz częściej przy piłce. Tymczasem na stadionie zameldowała się kilkunastoosobowa grupa kibiców z Charkowa!

7' - Obudzili się Ukraińcy! A dokładniej Brazylijczyk, bo strzał zza pola karnego oddał Jackson Avelino "Jaja", ale minimalnie się pomylił.

5' - Odważny, wysoki pressing stosują podopieczni Jana Kociana. Metalist próbuje zagrywać długie piłki do przodu, ale na razie robi to niedokładnie.

3' - Ajj, Starzyński mógł teraz wyłożyć Kowalskiemu piłkę na sam na sam, ale w porę powstrzymali go obrońcy gości. Dobry początek Niebieskich!

2' - Ruch wykonywał pierwszy w tym meczu rzut rożny, ale bez zagrożenia dla bramki Metalista.

2' - W środku pola faulowany Babiarz, przy piłce gospodarze.

1' - ZACZYNAMY! Pierwsza relacja LIVE w historii naszego portalu ruszyła! Oby przyniosła szczęście Niebieskim, którzy rozpoczęli od środka.

17:58 - Piłkarze obu drużyn są już na murawie!

17:55 - Dla formalności dodam, że UEFA wyznaczyła na to spotkanie trójkę sędziowską z Izraela. Arbitrem głównym będzie Alon Yefet.

17:51 - Jesteście tam? :) Zachęcam Was do przedstawienia swojego typu na ten mecz w komentarzu pod relacją. Sądzicie, że Niebieskich stać na sprawienie niespodzianki?

17:45 - Przypomnijmy, że aż pięć sektorów gliwickiego stadionu zamknęła na dzisiejszy mecz UEFA. To efekt rasistowskich okrzyków pseudokibiców podczas meczu Ruchu z duńskim Esbjergiem. Puste pozostaną zatem krzesełka, na których widnieje napis "Gliwice". Młyn zasiądzie za bramką, ale po przeciwnej stronie niż zazwyczaj najzagorzalsi kibice Piasta.

17:41 - Metalist wywalczył prawo do gry w IV rundzie eliminacji Ligi Europy po zajęciu trzeciego miejsca w lidze ukraińskiej. W tym sezonie podopieczni Ihora Rakhaieva rozegrali jak dotąd cztery ligowe mecze, w których prezentowali się "w kratkę" i zdobyli sześć punktów.

17:32 -  Z finansowych ciekawostek - Metalist Charków dysponuje ponad sześciokrotnie wyższym budżetem od Ruchu, zbliżonym do tego, jakim dysponuje warszawska Legia. Łączna wartość kadry żółto-niebieskich wg portalu Transermarkt wynosi 67 milionów euro, zaś Ruchu zaledwie 6,6 miliona. Najdroższym piłkarzem chorzowian na dziś jest Filip Starzyński, wyceniany na 900 tys. euro. Cleiton Xavier, który od pierwszej minuty zagra w roli ofensywnego pomocnika, kosztuje 7 milionów euro...

17:27 - A na stadion dociera z Chorzowa i okolic coraz więcej kibiców. Od następnego meczu ligowego Niebiescy wracają na swój obiekt przy ulicy Cichej, a zatem dziś być może po raz ostatni goszczą w Gliwicach. Chyba, że wywalczą awans do fazy grupowej Ligi Europy.

17:24 - Od rana nad Śląskiem wisiały gęste chmury i padał deszcz, ale z czasem niebo stopniowo się rozpogadzało i obecnie na stadion nieśmiało wdzierają się promyki słońca. Oby postawa Ruchu w dwumeczu z Metalistem była więc proporcjonalna do dzisiejszych warunków atmosferycznych :)

17:20 - Piłkarze obu drużyn pojawili się już na przedmeczowej rozgrzewce.

17:10 - A tak prezentuje się zestawienie Metalista Charków:

Bogdan Shust - Cristian Villagra, Ayila Yussuf, Papa Gueye, Ołeksandr Osman - Juan Manuel Torres, Denys Kulakov, Edmar, Cleiton Xavier, Pavlo Rebenok - Jackson Avelino Coelho.

Rezerwowi: Goryianov, Berezovchuk, Torsiglieri, Homeniuk, Krasnoporov, Tkachuk, Radchenko

17:04 - Podajemy wyjściowy skład Ruchu Chorzów!

Krzysztof Kamiński - Marcin Kuś, Marcin Malinowski, Piotr Stawarczyk, Daniel Dziwniel - Łukasz Surma, Bartłomiej Babiarz - Jakub Kowalski, Filip Starzyński, Marek Zieńczuk - Grzegorz Kuświk.

Rezerwowi: Lech, Helik, Gigołajew, Szyndrowski, Urbańczyk, Janik, Efir.

17:00 - Witam ze stadionu w Gliwicach! Jak widać, na godzinę przed meczem stadion wciąż jest pusty, choć władze Niebieskich zapewewniają, że wszystkie bilety zostały wyprzedane, a kibice Ruchu szykują specjalną oprawę. Czekamy więc na fanów, piłkarzy i na wyjściowe składy obu drużyn, które podamy już wkrótce.

Ruch u progu cywilizacyjnego skoku. Uda się wyważyć bramy do raju? - zapowiedź meczu Ruch - Metalist.