Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Legia walczy o rozgrywki pocieszenia

Legia walczy o rozgrywki pocieszenia

Piłka nożna | 21 sierpnia 2014 10:17 | Mateusz Dziopa
Celem Legii jest teraz Liga Europejska
fot. Flickr
Celem Legii jest teraz Liga Europejska

Po dwumeczu z Celtikiem Glasgow chyba spora część kibiców jest przekonana, że z taką grą Legia miała spore szanse na Ligę Mistrzów. Jak klub z Warszawy zakończył eliminacje wszyscy wiemy. Nadszedł jednak czas, aby się podnieść i powalczyć o Ligę Europejską. Rywalem Aktobe.


Kazachski rywal Legii nie powinien być przeciwnikiem trudnym do pokonania. Aktobe jest już bliżej końca sezonu niż początku, w lidze plasuje się na pierwszej pozycji. W europejskich rozgrywkach podopieczni Vladimira Gazzaeva podobnie jak Legia nie podołali w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Docenić jednak trzeba fakt, że postawili się oni swojemu rywalowi- jednobramkowa porażka w dwumeczu ze Steauą wstydu nie przynosi. Wśród zawodników kazachskiego klubu uwagę należy zwrócić na reprezentanta Armenii, Roberta Arzumanyana, pomocnika Marata Khayrulina oraz groźnego napastnika- Olexiya Antonova. Nie są to jednak piłkarze, którzy powinni być nie do przejścia dla zawodników Legii.


Polski klub wydaje się wściekły po ostatnich wydarzeniach, ale wściekły w ten pożądany, sportowy sposób. W ostatnich dwóch kolejkach Ekstraklasy Legia rozgromiła Górnika z Łęcznej 5-0 oraz odniosła solidne zwycięstwo w meczu przeciwko Jagielloni- w Białymstoku podopieczni Berga wygrali 0-3. Zarówno trener jak i zawodnicy klubu ze stadionu przy Łazienkowskiej przyznają, że nie brakuje im motywacji oraz, że zamierzają dominować nie tylko w Polsce, ale i w Lidze Europejskiej. Pamiętajmy jednak, że najpierw trzeba się do tej Ligi Europejskiej dostać.
 

Legia nie powinna mieć problemów z Aktobe, choć piłkarze polskiego klubu nie mogą lekceważyć rywala. Liga Europejska może nie jest tak bardzo pożądana jak Liga Mistrzów, ale mimo wszystko warto w niej grać.
 

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)