Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Inter? Mamy problem!
Inter Mediolan
Inter Mediolan

Inter? Mamy problem!

Piłka nożna | 25 listopada 2012 23:25 | Hubert Błaszczyk

Warszawski „Klub Kokosa” to do niedawna jedna z najbardziej wyśmiewanych instytucji w polskim futbolu. Do tego elitarnego grona trafiali zawodnicy z wysokimi kontraktami, którzy nie prezentowali satysfakcjonującego poziomu sportowego. Jak się okazuję nie tylko w Polsce kluby mają problemy z podpisywaniem kontraktów na miarę własnej kieszeni. Co prawda Wesley Sneijder nie będzie biegał po schodach, ale jego przyszłość w Interze Mediolan stoi pod dużym znakiem zapytania.


Wesley Sneijder, który posiada jeden z najwyższych kontraktów w całej Seria A (6 milionów euro rocznie) został odsunięty od pierwszego składu Nerrazurich. Dyrektor sportowy Interu, Marco Branca w rozmowie z telewizją Sky Italia stwierdził, że Holender nie wybiegnie w niebiesko-czarnej koszulce, jeśli nie zgodzi się na renegocjację kontraktu.


28-letni zawodnik w ostatnich miesiącach częściej niż na boisku pojawiał się u klubowych lekarzy. W tym sezonie w barwach Interu zagrał zaledwie pięciokrotnie. Nie od dziś wiadomo, że włoskie drużyny borykają się z problemami natury finansowej, dlatego też kontrakt Sneijdera dość mocno obciąża konto mediolańskiej drużyny.


Sneijder jest jednak na tyle klasowym zawodnikiem, że tego typu zawirowania nie powinny mu zaszkodzić. Przed rokiem piłkarz łączony był z Manchesterem United i jeśli nie dogada się z Interem, to najprawdopodobniej w styczniu obierze kurs na Wyspy Brytyjskie.


- Wesley jest częścią historii naszego klubu, zawodnikiem, o którego wszyscy dbamy. Sytuacja zmusiła nas jednak do rozmów na temat renegocjacji jego kontraktu, dlatego też do wyjaśnienia sprawy klub w porozumieniu z trenerem zadecydował, że Sneijder nie będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu do czasu wyjaśnienia sytuacji – powiedział dyrektor Interu, Marco Branca.


Sytuacji nie skomentował sam zawodnik, bo klub zabronił mu korzystać z Twittera. Zakaz dotyczy tylko Holendra, pozostali piłkarze Interu mogą swobodnie porozumiewać się za pomocą tego portalu społecznościowego. Wydaję się więc, że dni Sneijdera w Mediolanie są policzone. Czy były zawodnik Ajaxu i Realu Madryt zmieni otoczenie po 3 latach gry we Włoszech?

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)