Sport4fans.pl Piłka nożna Bez bramek w Bełchatowie

Bez bramek w Bełchatowie

Piłka nożna | 25 sierpnia 2014 19:55 | Mateusz Fręś

W ostatnim meczu 6 kolejki T-Mobile Ekstraklasy beniaminek z Bełchatowa na swoim boisku podejmował Piasta Gliwice. Gospodarze bardzo dobrze radzą sobie w tym sezonie nie przegrywając dotychczas jeszcze żadnego spotkania. Odmienne nastroje panują w Gliwicach. Piast nie zachwyca swoją grą i okupuje miejsca na dole tabeli.

Od początku spotkania obydwie drużyny grały bardzo zachowawczo. Gra była szarpana i żaden zespół nie potrafił przejąć inicjatywy. W pierwszej połowie nie było wielu klarownych sytuacji. Piast bardzo mądrze się bronił i kontratakował.

W 21 minucie po ewidentnym faulu na Bartoszu Ślusarskim sędzia powinien podyktować rzut karny, ale uznał, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami. Przez kilka minut na boisku wiało nudą. Najlepsze okazje do zmiany wyniku miał dwukrotnie napastnik Piasta Wojciech Kędziora, ale mimo dojścia do dobrych sytuacji strzeleckich nie potrafił trafić nawet w światło bramki. Do przerwy nic się nie zmieniło i wynik po 45 minutach brzmiał 0:0.

W drugiej połowie spotkania podopieczni Kamila Kieresia zaatakowali z animuszem. Aktywni byli zwłaszcza Ślusarski, Poźniak i Mak. Jednak zawodnikom z Bełchatowa bardzo brakowało skuteczności. W 70 minucie groźnie skontrowali goście. Murawski posłał świetną, prostopadłą piłkę do Badii, ale po strzale Hiszpana piła przeleciała minimalnie obok słupka. Pod koniec spotkania doskonałą sytuacje miał Bartosz Ślusarski, ale będąc przed pustą bramką fatalnie spudłował. Mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym.

GKS Bełchatów mimo słabego występu, nadal jest niepokonany w tym sezonie. Piast Gliwice cały czas jest bez zwycięstwa i dni trenera Garcia wydają się być policzone.

GKS Bełchatów - Piast Gliwice 0:0