Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Oceniamy Legionistów po meczu z Lokeren

Oceniamy Legionistów po meczu z Lokeren

Piłka nożna | 18 września 2014 23:18 | Mateusz Decyk

fot. fot. Jacek Prondzynski - legia.com

Legia Warszawa zgodnie z planem rozpoczyna swoją tegoroczną przygodę z fazą grupową Ligi Europejskiej. Lokeren nie wydawało się być zbyt silnym przeciwnikiem. Jedyna rzecz, którą mogli się pochwalić Belgowie to dobra umiejętność utrzymania się przy piłce i zdominowanie środka pola. Skupmy się jednak na Legionistach, których ocenimy indywidualnie za występ w tym meczu.

 

Dusan Kuciak – 6: Jak zwykle pewny punkt drużyny, jednak w tym spotkaniu nie miał zbyt wielu okazji do pokazania swoich możliwości. Lokeren oddało tylko dwa celne strzały, a tylko jeden można nazwać groźnym. Mimo wszystko Słowak zalicza kolejne czyste konto i miejmy nadzieję, że i w kolejnych potyczkach w fazie grupowej również będzie praktycznie bezrobotny.

 

Łukasz Broź – 5: Niewiele dawał w ofensywie, a to będzie bardzo potrzebne jeśli Legia ma sobie radzić z silniejszymi formacjami defensywnymi. W obronie popełnił jeden spory błąd, kiedy to sfaulował przeciwnika na skraju pola karnego, łapiąc żółtą kartkę i darując Lokeren rzut wolny z niebezpiecznego miejsca

 

Dossa Junior - 6: Rozegrał przeciętne spotkanie. Na pochwałę zasługuje jego umiejętność wyprowadzania piłki. Często wychodził do przodu tak, by pomóc kolegom w rozegraniu. Zaliczył jedną poważną wtopę, gdy nie będąc pod presją, zamiast podać piłkę do Dusana Kuciaka zdecydował się na długie podanie po ziemi. Piłkę przejął przeciwnik, jednak nie wykorzystał on choćby w 50% procentach zaistniałej sytuacji.


Jakub Rzeźniczak – 6: Solidny występ. Był pewny w swoich poczynaniach w defensywie, świetnie jej liderował.

 

Tomasz Brzyski - 7: Przeciął dzisiaj kilka podań prostopadłych piłkarzy Lokeren. Na jego flance Belgowie nie byli w stanie stworzyć praktycznie żadnego zagrożenia. Ładnie podłączał się do ofensywy przyprawiając przeciwnika o ból głowy .


Ivica Vrdoljak – 6: Walczył o niemal każdą piłkę, jednak ciężko przyznać Chorwatowi wysoką notę skoro ewidentnie to przeciwnik przez większość spotkania dominował w środku pola.


Tomasz Jodłowiec – 6: Nie było to jego najlepsze spotkanie, jednak swoją notę uratował pięknym podaniem za linię obrony do Michała Kucharczyka. Zaliczył zatem ogromny udział przy strzelonej bramce.


Michał Żyro - 6: Przez pewien okres gry był bardzo jasnym punktem Legii w ofensywie, jednak później nieco przygasł.


Michał Kucharczyk - 7: Wyższa nota jest tylko i wyłącznie zasługą tego, że asystował przy bramce Radovicia. To fakt, że robił sporo zamieszania na prawym skrzydle, jednak zmarnował masę podań i bardzo często był na pozycji spalonej.


Miroslav Radović - 8: Najlepszy na boisku. W każdej akcji Legionistów piłka musiała przejść przez niego. Wielokrotnie wygrał pojedynki z piłkarzami Lokeren, robił też sporo zamieszania i brał na siebie ciężar gry. Wzorowy lider swojego zespołu.

 

Ondrej Duda - 5: Bezbarwny występ. Henning Berg z pewnością spodziewa się po nim czegoś więcej.


Marek Saganowski - brak oceny: Zbyt krótko przebywał na placu gry

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)