Sport4fans.pl Piłka nożna RELACJA LIVE: Ostrovia 1909 Ostrów - Ruch Chorzów

RELACJA LIVE: Ostrovia 1909 Ostrów - Ruch Chorzów

Piłka nożna | 24 września 2014 14:05 | Hubert Błaszczyk

Puchar Polski często obfituje w niespodzianki. Dziś o 16:00 przed szansą jej sprawienia stanie drużyna Ostrovii 1909 Ostrów, która zmierzy się z Ruchem Chorzów. Podopieczni Jana Kociana otarli się o Ligę Europy, a ostrowianie występują na co dzień… w 3. lidze. To będzie spotkanie dwóch piłkarskich światów, ale drużyny Piotra Konstanciaka nie można lekceważyć. Biało-czerwoni to waleczny zespół, o czym przekonała się w poprzedniej rundzie Puszcza Niepołomice. Ostrowianie bramkę dającą dogrywkę zdobyli w 91. minucie, a w dodatkowym czasie gry wyszarpali zwycięstwo. Czy dziś znów będziemy świadkami spektaklu, którego nie powstydziłby się Alfred Hitchcock?

Strona odświeża się automatycznie co 90 sekund.

17:53 KONIEC! Ostrovia zasłużenie wygrywa 2:1 i eliminuje Ruch Chorzów. Szał radości na trybunach. W kolejnej rundzie do Ostrowa Wielkopolskiego przyjedzie Cracovia Kraków.

17:51 - Kempiński groźnie zagrał wzdłuż bramki, nikt nie zamknął jego dośrodkowania. To była fantastyczna sytuacja.

17:50 - Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Grzegorz Kuświk. Napastnik gości w brzydki sposób sfaulował w środku pola Tomasza Kempińskiego.

17:49 - Rzut rożny dla Ruchu. Ostrovia wyszła z kontrą. Gospodarze zyskali 30 sekund.

17:48 - Zieńczuk z 16 metra niecelnie. Uderzył nieczysto piłkę.

17:47 - Sędzia doliczył 5 minut.

17:47 - Damian Czech wygrał ważną główkę po wrzutce Starzyńskiego.

17:45 - Trener Ostrovii, Piotr Konstanciak niesamowicie żyje mecze. Przeprowadza kolejną zmianę z boiska schodzi Szymanowski, wchodzi Michał Janoś.

17:44 - Zmiana w drużynie Ostrovii. Schodzi Michał Giecz, na murawie pojawia się Patryk Perz.

17:43 - Po dośrodkowaniu Tańczyka strzelał Zieńczuk. Było groźnie, ale przeniósł piłkę nad bramką.

17:42 - Zmiana w drużynie gości. Boisko opuszcza Daniel Dziwniel, w jego miejsce Michał Szewczyk.

17:40 - Skurcze łapią Michała Giecza. Cały stadion krzyczy: "Jeszcze jeden".

17:38 - Rzut karny dla Ostrovii podyktowany za rękę Surmy. Pewnym wykonawcą Błażej Cyfert. 2:1!!!

17:34 - Próbował zaskoczyć bramkarza. Przeniósł jednak pilkę nad poprzeczką.

17:30 - Dariusz Reyer leży na murawie. Obrońca gospodarzy ucierpiał w jednym ze starć.

17:28 - Gracze Ostrovii grają niezwykle ofiarnie. Walczą w środku boiska. Więcej fauli jednak po stronie Ruchu.

17:27 - Tanchyk znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Fatalnie przestrzelił. To była stuprocentowa sytuacja.

17:24 - Daniel Dziwniel przerwał groźnie zapowiadającą się kontrę Ostrovii. Ciągnał za koszulkę rozpędzającego się Michała Giecza. Sędzia ukarał go żółtą kartką.

17:23 - Z boiska schodzi Kowalski, a na murawie pojawia się nowy nabytek Niebieskich, Volodymyr Tanchyk.

17:22 - Po rzucie rożnym bardzo niecelny strzał z 25 metrów oddał Szymanowski.

17:21 - Żółta kartka dla Starzyńskiego za chamski faul w środku pola.

17:19 - W odpowiedzi Kempiński po składnej akcji Ostrovii. W wyniku strzału napastnik gospodarzy doznał kontuzji.

17:18 - W bocznej strefie boiska faulowany był Daniel Dziwniel. Piłkę dorzucał Starzyński. Bramkarz Ostrovii z problemami, ale złapał piłkę.

17:16 - Żółtą kartką za dyskusje z sędzią został ukarany Jakub Kowalski.

17:14 - Reyer dośrodkował z bocznego sektora boiska z rzutu wolnego. Damian Czech faulował obrońcę Ruchu.

17:12 - Starzyński uderzał z dystansu. Piłka minęła słupek, po drodze odbiła się od nogi zawodnika Ostrovii. Rzut rożny. Po nim świetna kontra Ostrovii. Strzał Szymanowskiego za słaby i obok slupka.

17:09 - Kontra Ostrovii, po której w dogodnej sytuacji znalazł się Kaczmarek. Rzut rożny dla Ostrovii, z którego jednak niewiele wynikło.

17:08 - Strzał Zieńczuka z 30 metrów. Łatwo złapał go bramkarz Ostrovii. Wcześniej próbował Starzyński, ale został zablokowany.

17:04 - Kibice Ostrovii rozwijają sektorówkę: "W obliczu wojny politycy uciekną".

17:01 - Na boisku pojawił się Eduards Visnakovs. Ruch będzie grał na dwóch napastników. Zszedł Bartłomiej Babiarz.

16:51 - W przerwie na murawie pojawiły się wszystkie dzieci trenujące w Akademii Ostrovii. Bardzo miły widok.

16:48 - Po pierwszej połowie niespodziewany remis 1:1. Pierwsze 30. minut należało ewidentnie dla Ruchu. Chorzowianie zepchnęli Ostrovię do defensywy. Później impet ataków przygasł, a do głosu zaczęła dochodzić Ostrovia.

16:46 - Sędzia doliczył 2 minuty do regulaminowego czasu gry.

16:45 - Słaby strzał Starzyńskiego w środek bramki łatwo złapał Szymański.

16:44 - Kolejny faul z kapelusza odgwizdany przez sędziego. Ruch będzie miał groźną sytuację z 25 metrów.

16:43 - Zawodnicy Ostrovii coraz odważniej sobie poczynają. Ruch ewidentnie siadł.

16:41 - Kapitan gospodarzy, Tomasz Kempiński podbiegł uspokoić kibiców. W przypadku ponownego incydentu mecz może zostać przerwany.

16:40 - Petarda wybuchła za linią boczną. Huk ogłuszył Daniela Dziwniela. Przerwa w grze.

16:38 - 1:1 po indywidualnej akcji na skrzydle wyrównuje Marek Szymanowski. Szaleństwo na trybunach!

16:37 - Ruch przeważa, raz po raz Ostrovia wychodzi z kontrami.

16:32 - Efektowna oprawa kibiców Ostrovii 1909.

16:31 - Kilka kontrowersyjnych decyzji sędziego. Najpierw Szymanowski nastrzelił bark obrońcy Ruchu, a później Kempiński czysto przejął piłkę w środku pola. Arbiter odgwizdał faul. Szkoda, bo Ostrovia mogła wyjść z groźną kontrą.

16:27 - W środku pola faulowany Marek Szymanowski. Żółtą kartką ukarany Grzegorz Kuświk.

16:26 - Michał Giecz wywalczył pierwszy rzut rożny dla gospodarzy. Zakotłowało się po rzucie rożnym. Najpierw strzelał Kempiński, później Kaczmarek. To była świetnia sytuacja do wyrównania!

16:23 - Po rzucie rożnym dla Ruchu, Ostrovia mogła wyjść z groźną kontrą - zabrakło ostatniego podania.

16:21 - Składna akcja Ostrovii, zakończona jednak niedokładnym dośrodkowaniem.

16:17 - 1:0 dla Ruchu! Po wrzucie z autu, Filip Starzyński ograł prostym zwodem dwóch obrońców.

16:16 - Gra toczy sięw środku boiska. Po początkowych nerwowych minutach gra Ostrovii uspokoiła się. Linie obrony i pomocy dużo lepiej przeswujają się

16:10 - Kolejny rzut rożny dla Ruchu. Tym razem bez większego zagrożenia. Zieńczuk wrzucał na krótki słupek, tam jednak jego dośrodkowanie zepsuł Kowalski.

16:09 - Niecelnie po świetnym dośrodkowaniu Starzyńskiego strzelał głową Kowalski.

16:07 - Pierwsza akcja ofensywna Ostrovii. Cyfert podawał w kierunku Giecza, ten nie zorientował się w jego zamiarach i piłkę złapał Kamiński.

16:06 - Ruch dominuje. 5 minut meczu, a chorzowianie mogli i powinni strzelić już dwie bramki. Ostrovia biega za piłką. Trwa rozpaczliwa obrona gospodarzy.

16:05 - Grzegorz Kuświk minął już bramkarza Ostrovii, ale obrońca biało-czerwonych w ostatniej chwili wybił piłkę sprzed linii bramkowej.

16:04 - Kibice krzyczą: "Ochrona wpuśccie kibiców" i "Piłka nożna dla kibiców".

16:01 - Po rzucie rożnym dla Ruchu w idealnej sytuacji znalazł się Marcin Kuś. Zabrakło kilku centymetrów, żeby skierował piłkę do siatki.

16:00 - Od środka rozpoczęli goście. Na trybunach około 2,5 tysiąca kibiców.

15:58 - Zawodnicy już na boisku. Ostrovia na biało-czerwono, Ruch na niebiesko.

15:52 - Nieco ponad tysiąc osób na trybunach. Prawdopodobnie fala kibiców napłynie po godzinie 16, kiedy skończą pracę.

15:50 - Piłkarze schodzą do szatni. Za 10 minut początek meczu!

15:48 - Mecz pucharowy będzie wyjątkowy dla Grzegorza Kuświka. Napastnik chorzowian urodził się w Ostrowie Wielkopolskim, a przygodę z piłką rozpoczynał 25 km od Ostrowa - w Sośniach.

15:38 - W barwach Ostrovii 1909 przygodę z Pucharem Polski na tym szczeblu mają dwaj zawodnicy: Tomasz Kempiński i Dariusz Reyer. Obaj występowali w sezonie 2009/2010 w barwach Piasta Kobylin, który wyeliminował Zagłębie Lubin i uległ Cracovii Kraków dopiero po rzutach karnych. Kempiński w obu tych meczach strzelał bramki.

15:36 - Ławki rezerwowych:

Ostrovia 1909: Reyer, Kucharski, Wachowiak, Janoś, Perz, Majer, Sobczak

Ruch Chorzów: Lech, Helik, Chovanec, Szewczyk, Visnakovs, Tanchyk, Szyndrowski

15:23 - Obie drużyny wyszły na rozgrzewkę:

15:20 - Znane są już składy:

Ostrovia 1909: Szymański - Krawczyk, Reyer, Czech, Błaszczyk - Szymanowski, Cyfert, Rusek, Kaczmarek, Giecz - Kempiński.

Ruch Chorzów: Kamiński - Kuś, Malinowski, Stawarczyk, Dziwniel - Babierz, Kowalski, Surma, Zieńczuk, Starzyński - Kuświk.