Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Skoncentrowany Joachim Löw, a Podolski żartuje z dziennikarzami.
Trening reprezentacji Niemiec
fot. Łączy nas piłka
Trening reprezentacji Niemiec

Skoncentrowany Joachim Löw, a Podolski żartuje z dziennikarzami.

Piłka nożna | 10 paździenika 2014 20:26 | Dominik Wardzichowski
- Na pewno czeka nas ciężki mecz. Wiem, że wszystkie bilety są sprzedane i polscy kibice bardzo żywiołowo będą wspierać swój zespół - mówi Joachim Löw, przed sobotnim spotkaniem z Polską.

 

Joachim Löw jak na prawdziwego Niemca przystało, pojawił się w warszawskim hotelu Westin punktualnie. Wyglądał na bardzo skoncentrowanego na zadaniu jakie jego reprezentacja ma do wykonania w sobotni wieczór na Stadionie Narodowym.


- Na pewno czeka nas ciężki mecz. Wiem, że wszystkie bilety są sprzedane i polscy kibice bardzo żywiołowo będą wspierać swój zespół. Polska to dobra drużyna, świetnie przygotowana technicznie. Oczywiście jej największą gwiazdą jest Robert Lewandowski, ale nie możemy sobie pozwolić na lekceważenie innych zawodników. Jest przecież jeszcze Milik, Rybus, Piszczek i inny groźni piłkarze. Polacy bedą starali się nas zaskoczyć szybkimi kontratakami, ale zrobimy wszystko, żeby ich powstrzymać - zapowiada Löw.


Mistrzowie świata mają jednak przed meczem z Polską swoje problemy. Największe w środkowej strefie boika. W spotkaniu z Polską nie wystąpią m.in. Bastian Schweinsteiger, Sami Khedira i Mesut Oezil.


- Na to zgrupowanie zabrałem bardzo silny zespół, oczywiście nie będzie kilku gwiazd, które pamiętacie z mistrzostw świata, ale wierzę, że w meczu z Polską zagramy jak na mistrzów przystało. Po Mistrzostwach Świata musieliśmy zbudować zupełnie nowy zespół. Mamy kilku piłkarzy ze sporym doświadczeniem w reprezentacji, więc stabilność w zespole jest zachowana. Do tego dochodzi kilku utalentowanych piłkarzy, którzą chcą udowodnić, że zasługują na grę w drużynie mistrzów świata.


Trener Joachim Löw uważa, że jego piłkarze są doskonale przygotowani do tego meczu, a bajwiększą uwagę jego piłkarze będą musieli poświęcić Robertowi Lewandowskiemu.


- Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek są nam bardzo dobrze znani. Lewandowski potrafi świetnie prowadzić piłkę i nasi środkowi obrońcy, Boateng i Hummels będą mieli trudne zadanie - analizuje Jogi.


Lukas Podolski był bardziej wyluzowany, niż Joachim Löw. Poldi żartował z dziennikarzami, ale zapewnił, że na murawie stadionu Narodowego sentymentów nie będzie.


- Cieszę się, że jestem w Warszawie. To będzie dla mnie szczególne spotkanie, bo przecież urodziłem się w Polsce, ale zrobię wszystko, żeby w sobotę wygrali Niemcy. Marzeniem jest, że Niemcy wygrają grupę, a Polska będzie druga i razem pojedziemy do Francji - kończy zawodnik Arsenalu.

 

Z Warszawy - Dominik Wardzichowski / SPORT4FANS

 

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)