Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Gordon Strachan: Nasza grupa jest najtrudniejsza
Gordon Strachan w akcji.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Gordon Strachan w akcji.

Gordon Strachan: Nasza grupa jest najtrudniejsza

Piłka nożna | 15 paździenika 2014 17:10 | Hubert Błaszczyk

Polska zremisowała we wtorek ze Szkocją 2:2 w trzecim spotkaniu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy 2016. Selekcjoner przyjezdnych, Gordon Strachan po meczu był zadowolony z gry swojego zespołu i w patrzył z dużym optymizmem w przyszłość.


- Nie czuję się zawiedziony. Mogliśmy zdobyć trzy punkty, ale stało się inaczej. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że ten mecz będzie aż tak męczący. Pomimo utraty prowadzenia, nasz zespół spisał się naprawdę dobrze – ocenił na gorąco Strachan.


Selekcjoner Szkotów był pod wrażeniem wtorkowego widowiska. – To był wspaniały mecz. Piłkarze i kibice spisali się znakomicie, tworząc niezapomnianą atmosferę. Dałbym każde pieniądze, żeby zobaczyć to spotkanie – mówił Szkot.


5 marca obie drużyny spotkały się w meczu towarzyskim. Po 7 miesiącach na boisku zobaczyliśmy dwie odmienione drużyny. - Poczyniliśmy bardzo duży postęp. Zwłaszcza pod względem zgrania. Polski trener i zespół również mogą być zadowoleni, bo spisali się zdecydowanie lepiej niż w poprzednim meczu towarzyskim.


Strachan przyznał, że mecz z Polską był dla niego stresujący. - Jestem zmęczony i wycieńczony. Podobnie jak moi zawodnicy. Były momenty, które mogliśmy poprawić, ale jestem zadowolony z gry. Mogliśmy popracować nad posiadaniem piłki i podaniami. Po chwili pochwalił swoich obrońców. - Jestem zadowolony z Gordona Greera. Spisał się absolutnie fantastycznie. To samo tyczy się Stevena Whittakera. Cała linia obrony grała dobrze, ale jestem szczególnie zadowolony z tych dwóch zawodników.


Po trzech spotkaniach w grupie D widać jak na dłoni, że o awans będą bić się cztery drużyny. Na czele grupy niespodziewanie znaleźli się Polacy i Irlandczycy. - Patrząc na to jak rozwija się sytuacja w grupie, muszę podkreślić, że jest to najtrudniejsza grupa. Musimy sobie z tym poradzić. W związku z tym poziom stresu jest bardzo wysoki – zakończył selekcjoner reprezentacji Szkocji.


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk
 

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)