Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Adam Nawałka: W każdym meczu musi być wojna

Adam Nawałka: W każdym meczu musi być wojna

Piłka nożna | 16 paździenika 2014 08:02 | Hubert Błaszczyk
Adam Nawałka przed meczem z Niemcami.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Adam Nawałka przed meczem z Niemcami.

Remisem 2:2 zakończył się wtorkowy mecz eliminacji Mistrzostw Europy 2016 pomiędzy Polską a Szkocją. Selekcjoner reprezentacji Adam Nawałka był usatysfakcjonowany wynikiem. Zwracał również uwagę na duże zaangażowanie swojego zespołu.


- Biorąc pod uwagę okoliczności, jesteśmy zadowoleni z wyniku. Przegrywaliśmy 1:2. Zawodnicy robili wszystko, aby doprowadzić do remisu. Ostatnie 30 minut wyglądało dobrze. Zabrakło czasu, żeby wygrać. Widziałem w poczynaniach zawodników dużą determinację. Trzeba szanować ten punkt. Sędziego ocenią obserwatorzy. Byłem zdziwiony bardzo ostrym wejściem w Lewandowskiego, po którym Robert przez 60 minut był niedysponowany – mówił na konferencji prasowej Nawałka.


Polacy w meczu ze Szkocją bardzo łatwo tracili bramki. O ich stracie decydowały indywidualne błędy. - Mecz ułożył się dla nas bardzo dobrze. Kwestią czasu było przejęcie przez nas inicjatywy. Zabrakło konsekwencji w grze obronnej. Zbyt dużo miejsca zostawialiśmy w strefach pomiędzy linią obrony, a linią pomocy. Zbyt łatwo straciliśmy bramki. Nie będę analizował na gorąco, jak do tego doszło. Dokładną analizę przeprowadzimy przed kolejnym meczem. Razem wygrywamy i razem przegrywamy.


Selekcjoner nie chciał oceniać sytuacji w grupie po trzech spotkaniach. - Eliminacje dopiero rozpoczęły się. Jest to bardzo wyrównana grupa, dlatego w każdym meczu musi być wojna.


Nawałka nie dał się namówić dziennikarzom na wystawianie laurek poszczególnym zawodnikom. - Nie chcę analizować moich powołań. Mam pełne zaufanie do zawodników, którzy znaleźli się na zgrupowaniu. Po tych dwóch meczach morale drużyny jest zdecydowanie wyższe. Zawodnicy pracują, jako drużyna. Jest pełne zrozumienie. Proces tworzenia team spirit jest bardzo długi. Trzeba trochę razem wygrać i przegrać. Powoli tworzy się zespół. Robimy wszystko, żeby atmosfera była jak najlepsza. To jednak wyniki budują atmosferę i dobry klimat w drużynie.


Po chwili dodał, że jest bardzo zadowolony z rywalizacji w drużynie. - Wszyscy zawodnicy grają na maksymalnych obrotach. Mogę się tylko cieszyć, że jest duża rywalizacja w zespole i podstawowa jedenastka jest wybierana z całej kadry. Chcę wyróżnić wszystkich zawodników. Dobrze rozpoczęliśmy walkę o Francję. Jesteśmy pozytywnie nastawieni przed wyjazdem na mecz do Gruzji.


Na konferencji prasowej padło również pytanie o Artura Boruca, który po zawirowaniach w klubie stracił miejsce w bramce na rzecz Wojciecha Szczęsnego. W kolejnych meczach eliminacyjnych nie należy spodziewać się zmiany na tej pozycji. - Na samym początku pracy powiedziałem, że przed eliminacjami wyznaczę pierwszego bramkarza. Wybór padł na Wojtka Szczęsnego i on jest numerem jeden. Fabiański i Boruc będą wywierać pozytywną presję na Wojtku. Nikomu jeszcze rywalizacja nie zaszkodziła. Obecnie numerem jeden jest jednak Szczęsny.


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)