Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Oceniamy Legię po Metaliście! Pechowiec Vrdoljak!

fot. x-news.pl

Oceniamy Legię po Metaliście! Pechowiec Vrdoljak!

Piłka nożna | 22 paździenika 2014 21:44 | Mateusz Decyk

Po niemal stu latach Kijów znów zdobyty! Mistrz Polski jest bardzo blisko zapewnienia sobie awansu do fazy pucharowej Ligi Europejskiej. Czas ocenić Legionistów po środowej batalii z Metalistem Charków. Nie zabrakło bohaterów, ale i antybohaterów. Niespodzianek i rozczarowań.


Dusan Kuciak – 8: Jeden z głównych bohaterów tego spotkania. Jak zwykle (no może z wyjątkiem ostatniego spotkania z Piastem Gliwice) był pewnym ogniwem warszawskiej Legii. Zachował czyste konto i obronił rzut karny. Fakt, że strzał nie był trudny, ale Słowak zachował potrzebny do obrony spokój i cierpliwość.


Łukasz Broź - 8: Świetny mecz rozegrał dzisiaj lewy obrońca Stołecznych. Pierwszą połowę może zaliczyć jako dobry występ, ale w drugiej zachowywał się jak profesor. Skasował wiele groźnych akcji w wykonaniu pomocników Metalista, a i wyprowadzanie piłki szło mu naprawdę dobrze.

 

Jakub Rzeźniczak/Inaki Astiz – 6: Solidny występ dwójki defensorów. Nie przytrafił im się żaden poważniejszy błąd, a Dusan Kuciak nie narzekał dzięki nim na nadmiar pracy.

 

Guliherme – 7: Zasłużył aż na siódemkę ze względu na to jak prezentował się na pozycji, która nie do końca jest jego naturalna, w dodatku po długiej przerwie. Był praktycznie nie do przejścia i dobrze wywiązywał się z zadań defensywnych. Na minimalne błędy można tutaj przymknąć oko.

 

Ivica Vrodljak - 2: To prawda, że miał sporo pecha w akcji, gdy dotknął piłki ręką we własnym polu karnym. Jednak statystyki są nieubłagane. Po raz kolejny w tym sezonie zmarnował bardzo ważny rzut karny, a w dodatku naraził drużynę na stratę punktów. Poza tym niezbyt wyróżniał się, a po zmarnowanym karnym kompletnie stracił pewność siebie.


Tomasz Jodłowiec – 6: Bardzo solidny występ w wykonaniu reprezentanta Polski. Oprócz tego, że bardzo dobrze zachowywał się w defensywie to jeszcze podłączał się do kontrataków

 

Jakub Kosecki – 4: Tego występu Kosecki nie zaliczy do udanych, szczególnie, że Michał Kucharczyk spisał się o niebo lepiej. Jakub rzadko wracał się do defensywy w dodatku zmarnował stuprocentową okazję w samej końcówce.

 

Michał Kucharczyk – 6: Sprawiał ogromne problemy bocznemu obrońcy Metalista dzięki swojej szybkości. Potrafił ładnie zejść do środka ze skrzydła i w ten właśnie sposób wywalczył rzut karny, którego Chorwat nie potrafił przekuć na bramkę.

 

Orlando Sa - 4: W roli zastępcy Radovicia, bezdyskusyjnego lidera drużyny, spisał się bardzo przeciętnie. Jak widać potrzebuje jeszcze czasu, by z poziomu Ekstraklasy móc przenieść się na ten międzynarodowy. Zmarnował dobrą okazję w pierwszej części spotkania, a poza tym niewiele pokazał.

 

Ondrej Duda - 8: Swoją genialną akcją przesądził o wyniku tego spotkania. Dzisiaj bezlitośnie traktował piłkarzy rywala i pokazał to co ma najlepsze. Dobrze ułożona noga, drybling i niezły przegląd pola. Bez wahania można powiedzieć, że to Man of the Match!

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)