Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Górnik przegrał z Bełchatowem i sędzią liniowym

Górnik przegrał z Bełchatowem i sędzią liniowym

Piłka nożna | 24 paździenika 2014 20:20 | Damian Wiśniewski

fot. T-Mobile Ekstraklasa / x-news

Na początek 13. kolejki tego sezonu T-Mobile Ekstraklasy GKS Bełchatów podejmował na własnym boisku Górnika Zabrze. Gospodarze zwyciężyli 1:0, ale głównie dlatego, że goście nie wiedzieli, iż oprócz 11 przeciwników naprzeciw ich stanął również sędzia.


Ktoś powie, że to tylko jedna sytuacja i, że Górnik przez cały mecz miał jeszcze sporo czasu by strzelić kolejnego gola. Okej, być może. Ale psim obowiązkiem sędziego było uznać tę bramkę, bliżej bramki ustawionego obrońcę bez powtórek wypatrzyłby pięciolatek, ale jak widać dla sędziego liniowego było to za trudne zadanie. Komuś przydałby się dłuższy odpoczynek od Ekstraklasy. Skoro stawka takiego meczu go przerasta, to może pora posędziować coś z niższej półki?


Jeśli o samo spotkanie, to stroną przeważającą był Górnik, ale nie możemy powiedzieć, aby stworzył on sobie jakoś bardzo dużo okazji bramkowych, a sam mecz był dość kiepski. Dość powiedzieć, że do 70. minuty spotkania widzieliśmy zaledwie dwa celne strzały na bramkę.


Górnika okradziono z jednego gola, ale za trafienie Prokicia defensywie zabrzan należy się nagana. Najpierw za to, że dopuszczono do dośrodkowania Basty, a następnie za to, że Prokić nie miał praktycznie żadnego problemu z oddaniem strzału. W tej kwestii zawalił przede wszystkim Maciej Mańka, który odpowiadał za pokrycie rezerwowego gospodarzy.


W końcówce meczu podopieczni trenera Dankowskiego mogli zdobyć bramkę, ale za każdym razem skutecznie interweniował Malarz. To był mecz na 0:0, który skończył się wynikiem 1:0, a powinien 1:1. Ot paradoks, a najbardziej szkoda trafienia Rafała Kosznika, które było naprawdę przedniej urody.


Dzięki tej wygranej bełchatowianie, przynajmniej na razie, awansowali na czwarte miejsce w tabeli, wyprzedzając choćby Górnika, który od tej pory zajmuje miejsce szósty.


GKS Bełchatów – Górnik Zabrze 1:0 (0:0)
1:0 Prokić


A na koniec wrzucamy z twittera zdjęcie sytuacji, której nie był w stanie wypatrzeć arbiter.

 

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)