Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna "Lider rozczarowuje" - czyli echo El Clasico w hiszpańskiej prasie

"Lider rozczarowuje" - czyli echo El Clasico w hiszpańskiej prasie

Piłka nożna | 26 paździenika 2014 13:45 | Sebastian Ibron
"Lider rozczarowuje"
fot. sport.es
"Lider rozczarowuje"

Znów było kosmicznie, jak na Gran Derbi Europa przystało. Mecz – tradycyjnie już – wzbudził wiele emocji i skrajne czasem opinie. My przyjrzymy się temu, jakie reperkusje starcie wzbudziło w hiszpańskiej prasie.


„AS”


Zaczniemy od prasy madryckiej. Jak to po wygranych derbach w Madrycie bywa – euforia wśród kibiców, euforia wśród dziennikarzy i grafików. Zatem i euforia obecna jest na okładce madryckiego "Asa". Okładka przedstawia – jak widzimy – cieszących się piłkarzy Realu Madryt. „Tak, tak, tak!” krzyczy strona tytułowa tego dziennika.


„Marca”


Jedna za najbardziej pro-madryckich gazet zachwyca się zaś drużyną. Drużyną, którą stworzył Carlo Ancelotti, a która wcale nie zawsze była obecna. Oczywiście, znakomita część gazety to nieskończone wystawianie peanów i wychwalanie pod niebiosa Królewskich.


„ABC”


Kolejne stołeczne pismo, lecz uchodzące raczej za bardziej neutralne i nie skupiające się głównie na sporcie, tak jak w przypadku pozostałych gazet. Redaktorzy na stronie tytułowej zamieścili zdjęcie radującego się ze zdobytej bramki Pepe, a w tytule piszą o grzmotach, które Real sprowadził na Barcelonę. Piszą także o tym, że pojawienie się Carlo Ancelottiego ożywiło ligę. Poza tym zwracają uwagę na fakt, że Real traci aktualnie do Barcelony wyłącznie jeden punkt.


„Mundo Deportivo”


Przenosimy się do Katalonii, a tam – jak każdy pewnie się domyśla – zgoła odmienne nastroje. Mundo Deportivo pisze o, co najwyżej, średniej Barcelonie. Jak widać po okładce, sporo miejsca zostało poświęcone debiutowi Urugwajczyka, Luisa Suareza, którego występ został oceniony przez redaktorów tego dziennika bardzo pozytywnie.


„L’esportiu”


Na okładce tej gazety znajduje się wielce wymowne zdjęcie zamyślonego Leo Messiego. Ilustracja ładnie komponuje się z tytułem, który wybrzmiewa mniej więcej „już po wszystkim”. Gazeta za główne czynniki porażki na Bernabeu uważa proste błędy popełnione zwłaszcza w drugiej połowie. Jednak „L’esportiu” chwali Blaugranę za przyzwoitą pierwszą połowę, a także zwraca uwagę na słabą dyspozycję Messiego.


„Sport”


Ponownie wymowny tytuł i wymowne zdjęcie. „Lider rozczarowuje” w pełni odzwierciedla nastroje panujące wśród Katalończyków. Ta gazeta zwraca uwagę na to, że defensywa Azulgrany posypała się po golu Ronaldo, a prym w popełnianiu błędów wiódł ten, od którego oczekiwano profesorskiej postawy – Gerard Pique.


SEBASTIAN IBRON
TWITTER: @sebastianibron

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)