Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna „Kapitan głupek” – brytyjska prasa po „bitwie o Anglię”

„Kapitan głupek” – brytyjska prasa po „bitwie o Anglię”

Piłka nożna | 27 paździenika 2014 14:27 | Sebastian Ibron

fot. Express Sport

Starcie pomiędzy Manchesterem United a Chelsea Londyn zakończyło się remisem, mimo długiego okresu prowadzenia londyńczyków. Czerwone Diabły wyrównały stan rywalizacji w czwartej minucie doliczonego czasu, ale na okładkach angielskich dzienników tematem wiodącym nie jest gol van Persiego i wyrównanie w dramatycznych okolicznościach, lecz żółta kartka Holendra, którą otrzymał po celebracji zdobytej bramki.


„Express Sport”


Ta gazeta na stronie tytułowej opisuje całe zajście, jakie miało miejsce po bramce Holendra. Richard Tanner, dziennikarz Express Sportu, przytacza słowa van Gaala, którzy rzekł, iż van Persie postąpił głupio. Przyznał, że – oczywiście – można być podekscytowanym po wyrównaniu w takim momencie, jednakże nie jest to powód, by zdejmować koszulkę i nią rzucić, bo to w konsekwencji grozi żółtym kartonikiem i, oględnie mówiąc, nie jest szczególnie mądre.


„Mirror Sport”


Urzekł mnie tytuł. „Shirt and sweet”. Jak można z niego wywnioskować, nie inny wątek jest motywem przewodnim okładki w Mirror Sporcie, jednak ten dziennik nieco więcej miejsca poświęca na aspekty sportowe. Redaktorzy tejże gazety doceniają wyrównanie van Persiego w dramatycznych okolicznościach i zwracają uwagę na to, że Holender tym golem uniemożliwił Chelsea posiadanie sześciopunktowej przewagi nad drugim w tabeli Southampton.


„Daily Star”


Jest to dziennik ogólnotematyczny, al4 również zawarł wzmiankę o „bitwie o Anglię”. Uwaga została zwrócona na Didiera Drogbę, który mimo wieku, nadal gra na wysokim poziomie i niemal doprowadził podopiecznych Jose Mourinho do triumfu na Old Trafford. Nie zabrakło także wtrącenia o van Persiem, którego dziennikarze tej gazety mianowali jako „captain vantastic”. Urocze, aczkolwiek być może nieco na wyrost.


„Star Sport”


Kolejna gazeta, kolejna gra słów. „Robin van Shirty” idealnie oddaje to, co dzieje się po wczorajszym spotkaniu. Kluczowe nie jest to, że padł remis. Kluczowe nie jest to, że wyrównanie padło w iście dramatycznym stylu, ani kluczowa nie jest bramka van Persiego. Najpopularniejszym tematem na wyspach jest żółta kartka Holendra po celebracji gola, a właściwie słowa szkoleniowca Czerwonych Diabłów, Louisa van Gaala.


„Sun Sport”


Ostatni już dziennik. Tu, tak jak we wcześniejszych tytułach prasowych, przewija się wątek van Persiego, lecz poza tym zwrócona uwaga została jeszcze na Jose Mourinho i jego reakcję po, notabene skrajnie głupiej, czerwonej kartce dla Branislava Ivanovicia. Redaktorzy tej gazety piszą, że Jose Mourinho – co widać na zdjęciu – wpadł w furię. Warto wspomnieć, że faul, po którym Serb otrzymał czerwoną kartkę, w konsekwencji skutkował golem wyrównującym.


SEBASTIAN IBRON
TWITTER: @sebastianibron

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)