Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Ruch coraz słabszy. Korona na przełamanie

Ruch coraz słabszy. Korona na przełamanie

Piłka nożna | 27 paździenika 2014 20:37 | Mateusz Decyk

fot. x-news.pl

W tym meczu słaba drużyna trafiła na bardzo słabą i tylko na tej podstawie można było dzisiaj wytypować zwycięzcę. Korona Kielce złapała oddech, wydostając się ze strefy spadkowej, odnosząc wymęczoną wygraną z Ruchem, dla którego zwolnienie Jana Kociana okazuje się jak do tej pory dodatkowym ciosem w wątrobę.

 

Spotkanie lepiej zaczęli goście z Kielc. Chorzowskim obrońcą sporo kłopotów sprawiał Oliver Kapo. Francuz w jednej z akcji zmusił Kamińskiego do sparowania piłki na poprzeczkę po strzale głową. I w zasadzie była to chyba najklarowniejsza sytuacja jeśli idzie o ten mecz i to dla obu stron. Całe spotkanie było przeraźliwie nudne. Obie drużyny nie wykazywały wielkiej chęci do walki i gry ofensywnej.

 

Kibice gospodarze na pewno od bardzo długiego czasu nie widzieli tak słabego Ruchu. Zwolnienie Jana Kociana nie wygląda na rozwiązanie problemu słabej gry chorzowian. Wciąż trudno usprawiedliwić decyzję o zwolnieniu szkoleniowca, który mało brakowało, a wprowadziłby Niebieskich do Europy. Waldemar Fornalik jak na razie nie potrafi zapanować nad sytuacją, a podstarzali zawodnicy, którzy jeszcze rok temu ciągnęli grę tej drużyny, dzisiaj wydają się nie wytrzymywać tempa cotygodniowego grania.

 

Kluczową dla tego meczu akcją okazał się stały fragment gry. Paweł Golański posłał długą centrę na pole karne chorzowian, a miejsce w powietrzu wywalczył sobie Radek Dejmek. Po jego strzale piłka odbiła się jeszcze lekko od Stawarczyka i wpadła do siatki. Do końca meczu nic ciekawego się już nie wydarzyło. Ruch po odpadnięciu z europejskich pucharów, zatracił nie tylko formę, ale też charakter, którym imponował w Europie.


Ruch – Korona 0:1
0:1 Dejmek

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)