Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Berg: Dogrywka to dodatkowy trening

Berg: Dogrywka to dodatkowy trening

Piłka nożna | 31 paździenika 2014 10:44 | Mateusz Decyk

fot. YouTube

Legia Warszawa po dogrywce awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski. Ze względu na późną porę szkoleniowcy obu drużyn nie byli zbyt rozmowni, ale dziennikarzom udało się otrzymać odpowiedzi na kluczowe kwestie.

 

Jan Kocian nie mógł być do końca zawiedziony postawą swoich nowych podopiecznych, bowiem w porównaniu do tego co pokazywali jeszcze za kadencji Dariusza Wdowczyka rozegrali świetny mecz - Myślę, że biorąc pod uwagę pierwsze 90 minut byliśmy drużyną lepszą i o wygranym w tym meczu zadecydowała pierwsza minuta doliczonego czasu gry kiedy to sędzia podyktował rzut karny. W całej dogrywce Legia była drużyną lepszą i należą jej się gratulacje.

 

To prawda zabrakło trochę szczęścia, ale nie woli walki. Dzisiaj Portowcy ostro walczyli o każdy metr murawy na Łazienkowskiej - Moja drużyna nie grała dzisiaj źle, po prostu zabrakło trochę szczęścia i koncentracji w decydujących momentach.

 

Henning Berg nie wyglądał na zmartwionego tym, że jego drużyna nie poradziła sobie w regulaminowym czasie gry - To był dobry mecz. Mogliśmy pokazać więcej przed doliczonym czasem gry. Ale to jest futbol. Mieliśmy wiele sytuacji i powinniśmy strzelić więcej goli, ale ta sztuka nam się nie udała. Musimy to poprawić. Widziałem dzisiaj w swojej drużynie dobrą kondycję fizyczną i chęć do gry. Tę dogrywkę można potraktować jako taki ekstra trening. Jesteśmy zadowoleni z tego wyniku, z tego co dzisiaj pokazaliśmy i nie możemy się doczekać kolejnych spotkań.

 

Pojawiły się wątpliwości, czy dzisiejszy ponadprogramowy wysiłek nie odbije się negatywnie na drużynie k kontekście zbliżających się meczów w Ekstraklasie i europejskich pucharach - Wydaje mi się, że te dodatkowe 30 minut nie było aż tak wymagające, by moi piłkarze byli wykończeni tym spotkaniem. W dogrywce Pogoń była bardzo słaba, jej piłkarze byli wykończeni i moi piłkarze nie musieli się zbytnio wysilać w tym dodatkowym czasie. Nasi zawodnicy są silni i na niedzielę powinni być gotowi. Już po meczu z Metalistem, że możemy wygrać zmieniając skład, bez spadku jakościowego. Zawsze musimy być pewni, że jesteśmy na 100% gotowi. Niektórzy zawodnicy którzy zagrali dzisiaj 120 minut zagrają w niedzielę, a niektórzy nie. Zawsze staram się ułożyć taką mieszankę, która jest najlepsza w danym momencie.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)