Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Eksperyment Berga odniósł sukces

fot. x-news.pl

Eksperyment Berga odniósł sukces

Piłka nożna | 02 listopada 2014 20:17 | Mateusz Decyk

Eksperymentalna mieszanka Henninga Berga sprawdziła się w pojedynku z chorzowskim Ruchem. A przynajmniej wskazuje na to wynik. Jeśli mielibyśmy to oceniać w kontekście całego spotkania to nie do końca tak było. Warszawskiej drużynie nie zabrakło szczęścia, a w odniesieniu końcowego rezultatu pomógł im rywal.

 

Od początku spotkania było widać, że większa liczba młodych zawodników, wcale nie przeszkadza liderowi Ekstraklasy. Z dobrej strony pokazywali się Ryczkowski, Bartczak i Szwoch. Arkadiusz Piech tylko potwierdził, że nie jest piłkarzem na podstawowy skład Legii. Spisywał się fatalnie, a szczególnie blado wyglądał w porównaniu z Orlando Sa. Portugalczyk wykorzystał rzut karny, który wywalczył Mateusz Szwoch. Kto zmusił sędziego do wskazania na wapno? Marek Szyndrowski, który miał dzisiaj zastępować Malinowskiego. Czy się spisał? Zdecydowanie nie. Jedyną groźną sytuację Ruchu w pierwszej połowie stworzył Visniakovs, jednak dobrze interweniował Dusan Kuciak.

 

Po przerwie Niebiescy próbowali wyrównać. W międzyczasie Henning Berg wraz z Markiem Saganowskim i Tomaszem Jodłowcem, wprowadził na boisko więcej doświadczenia. To właśnie popularny Sagan przeprowadził fantastyczną indywidualną akcję stawiając Ryczkowskiego przed pustą bramką. Nastolatek wykorzystał patelnię i mógł cieszyć się z jednej z najważniejszych bramek w swoim życiu.

 

Podopieczni Fornalika dosyć szybko odpowiedzieli na trafienie młodego napastnika. Bramkę podarował im Jakub Rzeźniczak, który źle strącił piłkę. Futbolówka spadła pod nogi Kuświka, który wiedział jak wykorzystać tą sytuację. Gol kontaktowy zmotywował gości do wzmożenia ataków na bramkę Kuciaka, ale te nie przyniosły korzystnego rezultatu. Legia pomimo eksperymentalnego składu odniosła kolejne zwycięstwo.

 

Legia – Ruch 2:1
1:0 Sa (k.)
2:0 Ryczkowski
2:1 Kuświk

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)