Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Ślusarski przerywa serię Jagiellonii

Ślusarski przerywa serię Jagiellonii

Piłka nożna | 03 listopada 2014 22:34 | Mateusz Decyk

fot. x-news.pl

Jagiellonia Białystok przegrywa pierwszy mecz ligowy od bardzo dawna. Można przypuszczać, że na drużynie Michała Probierza zemściła się mordercza batalia w Poznaniu, jednak białostoczanie wyglądali dzisiaj naprawdę dobrze pod względem fizycznym. Decydujący był tutaj zmysł taktyczny Kamila Kieresia i brak skuteczności w szeregach gospodarzy.

 

Ten mecz mógł się podobać. Od pierwszej minuty byliśmy w Białymstoku świadkami niezwykle wyrównanego spotkania. Żółto-czerwoni lekko podłamani porażką z Lechem nerwowo zaczęli pojedynek, nie potrafiąc skleić składnej akcji. To zmieniło się mniej więcej po kwadransie gry, kiedy to Jaga przeprowadziła bardzo groźną akcję. Mateusz Piątkowski stanął przed szansą strzelenia kolejnej bramki w tym sezonie, ale trafił w słupek. W tym przypadku sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło. Niewykorzystana sytuacja się zemściła. Kapitalne podanie otrzymał wbiegający w pole karne Wroński. Nie zostało mu nic innego jak wysłać ją wprost na głowę Ślusarskiego. Napastnik Bełchatowa pewnie skierował ją do bramki mimo asysty Drągowskiego i dwójki obrońców.


Jaga od razu zerwała się do ataku, ale goście bardzo mądrze się bronili, byli wręcz zabójczo skuteczni w odbiorze. Do końca pierwszej połowy o wiele lepsze szanse na bramkę mieli Brunatni, ale nie wykorzystali żadnej z nich i po 45 minutach wynik nie uległ zmianie.

 

Druga połowa to szalona pogoń Jagi za wynikiem, ale większość ich akcji kończyła się na szesnastym metrze. Zdyscyplinowanie w obronie było dzisiejszą domeną piłkarzy Kieresia. Do tego przyjezdni wyprowadzali bardzo groźne kontry, ale nie potrafili wykorzystać żadnej z nich. Raz to przez niepewność, raz przez niedokładność, a innym razem brak skuteczności. Bełchatów dowiózł wynik do końca, a mógł wygrać znacznie wyżej. Jagiellonia musi się otrząsnąć po drugiej porażce z rzędu jeśli dalej chce liczyć się w walce o europejskie puchary.

 

Jagiellonia - Bełchatów 0:1

0:1 Ślusarski 

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)