Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Kuciak ratował, Sa asystował. Oceniamy Legię.

Kuciak ratował, Sa asystował. Oceniamy Legię.

Piłka nożna | 07 listopada 2014 00:00 | Dominik Wardzichowski
Orlando Sa w 15 minut odmienił losy spotkania.
fot. x-news.pl / T-Mobile Ekstraklasa
Orlando Sa w 15 minut odmienił losy spotkania.

Legia Warszawa w 1/16 Ligi Europy. Przed rozpoczęciem tych prestiżowych rozgrywek mało kto spodziewał się, że awans Legionistów nastąpi tak szybko. My oceniamy warszawian za spotkanie z Metalistem Charków, którym zawodnicy Henninga Berga zapewnili sobie awans do fazy pucharowej Ligi Europy.

 

Dusan Kuciak 7 - Słowak udowodnił swoją wartość. W pierwszej połowie nie miał najmniejszych szans przy fenomenalnym golu Kobina. Ale w końcówce dwoma świetnymi interwencjami uchronił Legię przed stratą kolejnych bramek.

 

Łukasz Broź 7 - Gdyby jego koledzy byli bardziej skuteczni, boczny obrońca mógłby kończyć to spotkanie z pięknymi asystami. Prawa strona boiska należała do niego. Broź nie tylko potrafił wykreować sytuacje dla swoich kolegów, ale też sam mógł wpisać się na listę strzelców.

 

Jakub Rzeźniczak 5 - Kilka razy dał się w prosty sposób ograć zawodnikom Metalista. Środkowemu obrońcy Legii brakowało dokładności w wyprowadzeniu piłki i koncentracji, co mogło skończyć się bramkami dla zespołu z Charkowa.

 

Inaki Astiz 6 - Solidny występ doświadczonego Hiszpana. Inaki ograniczył do minimum błędy i był pewnym punktem w układance Henninga Berga.

 

Guilherme 6 - Udowodnił, że ustawienie go na lewej obronie nie wiązało się z żadnym ryzykiem. Brazylijczyk starał się nie popełniać błędów pod własną bramką, co skutkowało mniejszą aktywnością pod bramką przeciwnika.

 

Michał Żyro 4 - Jeżeli od tego spotkania miał zależeć jego transfer do silnego zachodniego klubu, to jest szansa, że będziemy go jeszcze trochę oglądać na boiskach ekstraklasy. Bezbarwny w ofensywie i defensywnie. Zdarzały mu się bardzo proste błędy w przyjęciu piłki.

 

Ivica Vrdoljak 5 - Starał się i walczył dla drużyny, ale nie pokazał w tym spotkaniu swojej jakości piłkarskiej. Brakowało umiejętnego rozrzucenia piłki na skrzydła i prostopadłych piłek do ofensywnych zawodników.

 

Tomasz Jodłowiec 6 - wziął na siebie ciężar rozgrywania piłki w środkowej strefie boiska. Z różnym skutkiem, ale pokazał kilka bardzo ciekawych zagrań, po których Legia stwarzała groźne sytuacje pod bramką Metalista.

 

Michał Kucharczyk 6 - szybki, nieprzewidywalny i nieskuteczny. Wprowadzał duży chaos w defensywnie Metalista, ale nie potrafił wykorzystać swoich sytuacji. Asystował przy wyrównującej bramce Marka Saganowskiego.

 

Ondrej Duda 7 - Perełka. Zawodnik o nieprzeciętnych umiejętnościach i pomysłach. Potrafi błyskotliwie minąć kilku rywali. A przy tym nie panikuje pod bramką przeciwnika. Bohater spotkania, który dał Legii awans do kolejnej fazy Ligi Europy.

 

Marek Saganowski 6 - Najpierw fatalnie skiksował przy pięknym trafieniu Wasyla Kobina, ale siedem minut później wyrównał wynik spotkania. Umiejętnie urwał się obrońcom i głową umieścił piłkę w siatce. Miał jeszcze jedną doskonałą sytuację, ale z kilku metrów trafił w bramkarza.

 

Orlando Sa 7 - zagrał tylko 15 minut, ale odmienił losy spotkania. W końcówce świetnie obsłużył Ondreja Dudę, który dał Legii kolejne trzy punkty w fazie grupowej Ligi Europy.

 

Jakub Kosecki (grał zbyt krótko, żeby go ocenić, ale miał udział przy trafieniu Dudy).

 

Oceny w skali 1-10

 

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)