Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Pierwszy dzień Legia Cup 2014 za nami!

Pierwszy dzień Legia Cup 2014 za nami!

Piłka nożna | 15 listopada 2014 17:04 | Tomasz Chomczyk

fot. Ibp.legia.com

Już po raz 10 najzdolniejsza młodzież z czołowych, europejskich akademii piłkarskich przyjechała do stolicy województwa mazowieckiego, aby rywalizować w Legia Cup 2014. Manchester United, FC Liverpool, Tottenham Hotspur, AS Roma, Schalke 04 Gelsenkirchen, Hertha Berlin, Ajax Amsterdam, Sparta Praga, Team Europa oraz przede wszystkim Legia Warszawa, to kluby, których pojedynki można oglądać w ten weekend na przykrytych balonem boiskach przy ulicy Łazienkowskiej 3 w Warszawie.

 

Legia Cup to rokrocznie odbywający się turniej dla młodych adeptów sztuki piłkarskiej. Tym razem do rywalizacji przystąpili chłopcy z rocznika 2004. Specjalnie dla tego wydarzenia, powstał balon okrywający boiska ze sztuczną nawierzchnią, tak aby zawodnicy mogli grać w optymalnych warunkach. Zmagania mają na celu przede wszystkim dobrą zabawę, ale jak wiemy, mali zawodnicy są bardzo ambitni i każda drużyna przyjechała tu po zwycięstwo.

 

Zespoły podzielono na dwie grupy. Rywalizację rozpoczęto punktualnie o godzinie 10. Już od pierwszych spotkań dało się zauważyć, że wszystkie ekipy są raczej na podobnym poziomie. Subiektywnie jednak dodam, że wyraźnie wyróżniał się Liverpool, którego piłkarze imponowali zarówno grą indywidualną, jak i drużynową. Mimo dopiero 10 lat, niektórzy chłopcy zapowiadają się naprawdę ciekawie i niewykluczone, że jeszcze o nich kiedyś usłyszymy. Może to któryś z nich będzie następnym Ronaldo czy Messim? Kto wie...

 

 

W Grupie A najlepsza okazała się Hertha Berlin, drugie miejsce wywalczył Tottenham Hotspur. Koszyk B wygrał wcześniej wspomniany Liverpool, a tuż za plecami Anglików uplasowali się adepci Schalke 04. Wszystkie te zespoły zobaczymy jutro w grupie Złotej. Prawo gry z najlepszymi, wywalczył sobie również Manchester United, który w meczu barażowym pokonał Spartę Praga 2:0.

 

 

Jeżeli nie zdążyliście dziś zobaczyć w akcji młodych wilków z Legii Warszawa, to nic straconego. Jutro równolegle do spotkań o najwyższe trofea, będzie toczyć się rywalizacja w grupie Srebrnej, gdzie zobaczymy ekipy z miejsc 4 i 5. Początek zmagań o godzinie 9:00. Organizatorzy pomyśleli chyba o wszystkim. Każdy, bez względu na wiek, znajdzie tam coś dla siebie np. strefa rozrywki Hulakula, konsole z grą FIFA 15. Co ciekawe, w niedziele na ceremonii wręczenia nagród, pojawią się zawodnicy pierwszej drużyny Legii Warszawa. Będzie można zrobić sobie z nimi zdjęcie lub uciąć krótką pogawędkę.
 

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)